“Praegu on euroalaga liitumine aastast 2011 märksa reaalsem, kui oli aasta tagasi. See tähendab, et mahume Maastrichti kriteeriumide raamistikku aastal 2010,” kinnitas peaminister Ansip intervjuus Eesti Päevaleht Onlinele.

Ansip ei nõustu samas ettevõtjate etteheidetega, et neid ei kuulata piisavalt. “Kuulame ja analüüsime ettepanekuid, kuid prognooside tegemiseks on inimesed, kellele see on töö, kes ei lähtu kõhutundest, ja neid tuleb usaldada,” lausus Ansip.

“Neid, kes arvavad, et eelarve on kas liiga optimistlik või liiga konservatiivne, neid on alati küll ja küll, aga nende arvamust ei saa eelarve koostamisel aluseks võtta.”

Samuti ei suhtu Ansip tõsiselt pankade majandusanalüütikute väljapakutusse: “Arvan, et praegusel ajal on igal analüütikul võimalik põhjendada majanduskasvu kõiki protsente miinus kahest pluss 3,5-ni ja iga analüütik oskab seda teha usaldusväärselt. Seda, et majandustsükli pöördumise faasis keegi suudab täpselt ette ennustada, mis juhtub, ei maksa meil arvata.”

“Sellest rahva-spordist ei ole praktilises elus palju kasu,” ei ole Ansipi hinnangul kõigil ennustamisega tegelema hakata, vaid kasulikum on tegeleda oma põhitegevusega.

“Võin täna öelda, et ega me ka väga ei aruta seda, et raamatute ja perioodika käibemaksu tõsta 18 protsendini. Jah, räägime üldiselt käibemaksu erinevuste kaotamisest. Praegu on viie protsendilise käibemaksuga käivet olnud esimesel poolaastal kümme miljardit krooni. See on suur summa. On selge, et lihtne ja läbipaistev maksusüsteem on kindlasti märksa tõhusam hallata kui väga paljude eranditega maksusüsteem,” kinnitas Ansip.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena