Delfi reporter rääkis, et tunniajalisel meelavaldusel olid kohal nii Dmitri Linter, Dimitri Klenski kui Maksim Reva. Meeleavaldajatel olid käes aprillirahutuste aegsed fotod ja plakatid ning nad jagasid lendlehti.

Meeleavaldajate plakatitele oli kirjutatud "Ei politseiriigile!", "Diktatuur ei lähe läbi", "Pihl - kumminuia demokraatia", "Koos Pihliga: sotsiaaldemokraatia või natsionaalsotsialism?".

Kui üks ajakirjanik küsis Dimitri Klenskilt, miks ta Tõnismäele tuli, vastas ta, et "juhuslikult".

Rahvusraamatukokku SDE suurkogule läinud sotside eurosaadik Marianne Mikko rääkis ajakirjanikele, et Eestit ei saa mingil juhul pidada politseiriigiks. Mikko sõnul on ta maailmas palju reisinud ning näinud, kuidas politsei mujal töötab. Eestis pole hullu midagi, rahustas Mikko.

Öine Vahtkond valis oma ürituse läbiviimiseks rahvusraamatukogu naabruse, sest seal valivad sotsiaaldemokraadid täna oma uueks juhiks tõenäoliselt Jüri Pihli, keda vahtkondlased peavad üheks suuremaks aprillirahutuste toimumise süüdlaseks.

"Peaaegu kaks aastat tagasi ajas politsei samas kohas julmalt laiali rahumeelse rahvahulga, kes oli tulnud meelt avaldama pronksmehe mahavõtmise vastu," põhjendab Öine Vahtkond. "Peame siseminister Jüri Pihli üheks suurimaks süüdlaseks aprillirahutuste ajal juhtunud barbaarsustes," väidavad vahtkondlased. "Jüri Pihl organiseeris politseioperatsiooni, mida meedias hakati kutsuma pronksiööks, just tema käskis siis kasutusele võtta jõustruktuurid."

Ka on just Pihli süül Eestist saanud politseiriik, väidavad tänase meeleavalduse korraldajad.

Kuidas see lugu Sind tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena