Kas Reformierakonna sees käärib?
Muret kurtnud reformierakondlase soov oli, et Äripäev avaldaks oma juhtkirjades survet Reformierakonnale ja nõuaks Ansipi lahkumist, sest paljud Reformierakonna valijad loevad Äripäeva ja see paneks Reformierakonna liikmeid mõtlema juhi vahetuse peale, väidab Hundimägi.
„Seni on Reformierakond olnud partei, mis on suutnud näidata end ühtsena ja mille sisemised hõõrumised pole avalikkuseni ning ajakirjanikeni jõudnud,“ kirjutab Hundimägi, kellel jäi saadud telefonikõnest mulje, et Ansip ei taha ametipostilt lahkuda ja ei tunnista ka erakonna juhatuse koosolekutel, et on teinud mingeid vigu. Samuti toetavad Ansipit endiselt Kristen Michal ja Rain Rosimannus.
„Osa oravatest näeks aga uue juhina Ansipi asemel Urmas Paeti või Rein Langi,“ refereeris Hundimägi telefonikõnet, milles esitatud soovidele ta enda sõnul vastu ei tulnud.
Delfi uuris Reformierakonna peasekretär Kristen Michalilt, kuidas suhtutakse erakonnas praegusesse peaministrisse ning kas on olnud arutluse all peaministri vahetus?
„Eesti lootus on arukas valitsus ning karm eelarvepoliitika, kui kitsamalt riigi rolli vaadata ühiskonnaelus. Paljud eksperdid on tunnustanud valitsust selle eest, mis Eestis ebapopulaarne — otsuste eest, mis on vajalikud tulevikuks,“ vastas Michael.
„Minu hinnangul on Reformierakonna liikmetele olulisem valimistulemusest oma riigi ja rahva hea käekäik ja pakun, et kui mõeldaks vähem kogu aeg häältest, oldaks ka vaba stampidest ajakirjanduses. Andrus Ansip on minu arvates rohkem riigimees kui poliitik ja ühe erakonna esimees ja täna Eesti Vabariigile väga tugev valitsusjuht,“ lausus Michal, lisades, et raskel ajal ongi vaja mehi, kes suudavad otsustada. „Tema puhul ei ole vist kellelgi kahtlust, et kui vaja käitub ta otsustavalt tuleviku nimel. Sellistesse liidritesse suhtutakse hästi igal pool.“
Michali sõnul on igaühel, kellel on peaministri suhtes teistsugune arvamus, alati vabadus oma nime all seda öelda ning Reformierakonnas pole arutatud viise tekitada Eestis poliitilisi kriise.