Eesti õhk sai NATO õhuks
Liitumistseremoonia toimus Leedus asuvas regionaalse õhuseire koordinatsioonikeskuses (RASCC).
RASCC võtab vastu, töötleb ning kuvab primaar- ja sekundaarradarite andmeid kolmest Balti riigist oma süsteemi, algatab ja koordineerib kõigi radarite seireulatusse sattunud lennukite tuvastamist ja jälgimist ning koordineerib Balti regiooni õhuseire informatsiooni vahetamist kolmandate osalistega.
Integreeritud informatsioon võimaldab Balti riikidel tuvastada, jälgida ja kontrollida lennuliiklust kogu regiooni õhuruumis.
Peale RASCC-i on Eestil, Lätil ja Leedul igaühel ka oma riiklik õhuseirekeskus, mis võtab vastu ja kuvab RASCC-is kolmerahvuselise meeskonna tööna kokku pandud õhuruumipilti. Riiklike keskuste põhiülesanne on rahvusliku õhuruumi puutumatuse jälgimine ja osalemine lennuvahendite identifitseerimisprotsessis.
Ametikohad RASCC-is roteeruvad kolme riigi ohvitseride vahel. Praegu on Baltneti ülem Eesti õhuväe ohvitser kapten Eero Neemla.
Kolm Balti riiki allkirjastasid Baltneti raamlepingu 1998. aasta 16. aprillil, RASCC alustas tööd 1999. aasta oktoobris.
Natienads (NATO Integrated Extended Air Defence System, NATO integreeritud õhukaitse süsteem) on osa NATO kollektiivkaitsest. Kollektiivne õhukaitsesüsteem peaks säilitama NATO riikide õhuruumi suveräänsuse ning kaitsma võimalike õhust sooritatavate rünnakute eest. Natienads sisaldab integreeritud õhuseire, õhukaitse ning käsu- ja juhtimiskomponente.