Liibanoni suuruselt kolmas linn, 18. sajandil asustatud ning 140 000 elanikuga Zahle jättis hoolimata kõigest, mis seal viimasel ajal juhtunud on, turvalise mulje. “Inimesed on hästi sõbralikud, kõik kutsuvad teed jooma,” kirjeldas fotograaf Andres Putting kohalikke.

Hoolimata kuuliaukudega majadest ja pisut räpasest ümbrusest valitseb linnas, mille lähedal seitse eestlasest jalgratturit rööviti ning kus ööl vastu pühapäeva lõhkes Süüria õigeusu püha Maarja kiriku külgukse juures pomm, positiivne suhtumine. Dolomiidist kirikuseinal on näha kergeid pommiplahvatuse jälgi, välja on toodud plahvatuses purunenud lauad ja toolid ning püstitatud on tellingud.

Kirikuõpetaja Bahhy ei saa siiani aru, miks tema kirik rünnaku alla sattus. “Võib-olla on siin seos eestlastega, aga võib-olla ka mitte,” kehitas ta õlgu ning arvas, et tegu võis olla “natsistist islamistiga”.

Tee Beirutist 52 kilomeetrit eemalasuvasse Zahlesse võttis aega vähemalt kaks tundi. “Tee keerleb mägede vahel, kogu aeg on kõrvad lukus,” meenutas fotograaf. Teel võis näha ka palju politsei kontrollpunkte.

Liibanonis viibiv Delfi fotograaf Andres Putting jälgib lähipäevadel Eestist pärit turistide röövimisele järgnevaid pingelisi sündmusi ning annab sellest ka lugejatele teada.