„Pean oluliseks, et piirialade inimesed saaksid külastada oma sugulasi ja esivanemate või sugulaste kalme teisel pool piiri. See toetab üle põlvkondade püsinud sidemete jätkumist,“ ütles riigihalduse minister Mihhail Korb.

Kompensatsiooni saamiseks võivad taotlusi esitada kõikides maakondades elavad Eesti kodanikud, kelle rahvastikuregistri järgne elukoht on Eestis ja kes soovivad Venemaa piirilähedastel aladel elavat abikaasat, lähisugulasi, sugulasi või nende matmispaiku külastada. Lähisugulaseks loetakse ema, isa, tütar, poeg, õde, vend, vanaema, vanaisa ja lapselaps. Sugulaseks loetakse taotleja lähisugulase või taotleja abikaasa tütart, poega, ema, isa, õde, venda, vanaema, vanaisa või lapselast.

Viisakompensatsiooni taotlusi võtavad vastu ja menetlevad Ida-Viru maavalitsus ja Võru maavalitsus. Kultuurivahetuse viisadega tegeleb Võru maavalitsus.

Kui külastada abikaasat, lähisugulasi või sugulasi või nende matmispaiku Vene Föderatsiooni Leningradi oblasti Slantsõ rajooni Zagrive vallas, Kingissepa rajooni Bolšelutski ja Kuzemkino vallas ning Ivangorodi linnas, tuleb taotlus esitada Ida-Viru maavalitsusele. Kui külastada abikaasat, lähisugulasi või sugulasi või nende matmispaiku Vene Föderatsiooni Pihkva oblasti Petseri linnas või Petseri rajooni Irboska, Krupa, Kulje, Laura, Uue-Irboska, Pankavitsa või Petseri vallas, tuleb taotlus esitada Võru maavalitsusele.

Taotlusi viisalõivu kompensatsiooni saajate nimekirja kandmiseks saab esitada kuni 31. oktoobrini 2017, taotlusi tasutud viisalõivu kompenseerimiseks kuni 30. novembrini 2017.

Sel aastal hüvitatakse maksimaalselt 70 eurot ühe taotleja kohta. Hüvitist saab dokumentide alusel viisa eest, mille kehtivusaeg langeb kas osaliselt või täielikult 2017. aastasse. 2017. aastal saab taotleda viisa lõivu kompenseerimist ka ühekordsele viisale, mille kehtivusaeg jäi perioodi novembrist detsembrini 2016.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena