Maailmas on ligi 60 miljonit inimest, kes on pidanud jätma oma kodu. Iisraeli miljonäri sõnul võiks kõik põgenikud asustada ühte riiki, näiteks Soome, kus on umbes viis miljonit inimest, kuid pindalalt on see sama suur kui Suurbritannia, kus elab 65 miljonit inimest, ütles USA rikkaimate inimeste hulka kuuluv Buzi ajalehele Minuten antud intervjuus.

Teise variandina pakkus Buzi põgenike elupaigaks Filipiine või Indoneesiat, kus leidub tuhandeid asustamata saari. Kolmas variant oleks asustada mõni hõredalt asustatud riik, nagu Kesk-Ameerikas Antillides asuv Dominica, kus on alla 100 000 elaniku.

Kui mõni riik loobuks oma suveräänsusest ja saaks pagulasriigiks, siis võidaks ta sellega endale palju tööjõudu ja haritud spetsialiste, arvab Buzi. Tema sõnul on heaks näiteks uue riigi loomise võimalikkusest Iisrael, mis loodi juudi rahvusest põgenikele.

San Franciscos elava miljonäri sõnul oleks loodav põgenikeriik demokraatlik ja majanduskorralt kapitalistlik, umbes nagu Šveits.

"Täna on maailmas 195 suveräänset riiki. Me vajame ühte juurde. Maad, mida iga pagulane võib kutsuda koduks. Kus igal inimesel on õigus elada ja tööd teha, õppida, luua pere, müüa ja osta vara, rajada oma äri," sõnas Buzi.

Kriitikud peavad suurärimehe radikaalset ideed ebareaalseks. Nende hinnangul saaks taolisest riigist uus Gaza - üks suur põgenikelaager.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena