Merekonteiner või raudteekonteiner – kumba eelistada ja miks?
Kui sul on plaan hankida kasutatud merekonteiner, tekib kohe oluline küsimus: mis on merekonteiner ja kuidas see erineb raudteekonteinerist? Mõlemad konteinerid on peamiselt kasutusel logistikavaldkonnas, kuid nende potentsiaal ulatub palju kaugemale kui vaid transpordivahend. Uurime lähemalt mõlema omadusi, kasutusvõimalusi ja erinevusi.
Mis on merekonteiner?
Merekonteiner on loodud vastupidavaks ja universaalseks kaupade vedamise lahenduseks praktiliselt kõikjal, erinevates looduskeskkondades ning eelkõige maailmamere äärmuslikes ilmastikutingimustes. ISO-sertifikaat tagab 6- ja 12-meetrise merekonteineri täpse sobivuse ning mugava kasutamise laevadel, sadamates ning veokitel.
Kuid nagu öeldud, merekonteineri kasutusvõimalused on märksa laiemad:
Modulaarne ehitus. Sobivad ideaalselt kodude, kontorite ja äripindade loomiseks, kuna on vastupidavad ning kiiresti ümber kohandatavad.
Ajutised ja püsivad struktuurid. Konteineritest võib luua ladusid, töökodasid, kohvikuid, isegi saunu.
Roheline lahendus. Merekonteinerite eluea pikendamine uues funktsioonis vähendab metallijäätmete teket. Samuti pakub nende taaskasutus võimalust vähendada ehitustööde süsiniku jalajälge.
Mis vahe on merekonteineril ja raudteekonteineril?
Kui merekonteinerid peavad taluma äärmuslikke tingimusi, siis raudteekonteinerid on optimeeritud maismaa-, eriti aga raudteetranspordiks ega pea vastama ISO-standarditele nii rangelt kui merekonteinerid.
Merekonteinerid ja raudteekonteinerid on palju enamat kui lihtsalt transpordivahendid – need on mitmekülgsed ning kasutatavad erinevates projektides. Siiski, kui vajad kindlamat lahendust, tasub eelistada kasutatud merekonteinerit.
Kust saab Eestis merekonteinereid tellida?
Eestis tegelevad merekonteineritega mitmed ettevõtted. Üks tuntumaid neist – Conway Containers Estonia pakub erinevates mõõtudes nii uusi kui ka kasutatud konteinereid, mida saab kas rentida või välja osta ning mis vastavad rahvusvahelistele kvaliteedistandarditele.