Selleks, et teabehalduse spetsialistid ja juhid suudaksid muutuste keerises leida tõhusaid lahendusi, pakub konverents mitmekülgseid ettekandeid ja praktilisi teadmisi.

Tulevikutehnoloogiad teabehalduses

Tehisintellekti ja masinõppe võimalused muudavad teabehaldust kiiremaks ning täpsemaks. Andres Karjus selgitab, kuidas kasutada suuri keelemudeleid igapäevatöös, alates dokumentide analüüsist kuni semantilise otsinguni. Lisaks arutleb ta, kuidas leida tasakaal andmekaitse ja efektiivsuse vahel. Regiina Sepp toob aga esile lahendused andmemajanduse ökosüsteemi ülesehitamiseks, et toetada andmete turvalist haldamist ja väärindamist.

Küberturvalisus ja regulatsioonid

NIS2 direktiiv ja muudatused arhiivieeskirjades on kuumad teemad. Sten Tikerpe jagab praktilisi juhiseid, kuidas uus direktiiv mõjutab teabehalduse igapäevatööd ja mida see tähendab küberturvalisuse vaatenurgast. Koit Saarevet tutvustab Rahvusarhiivi uusi nõudeid andmebaaside arendajatele, mis valmistavad valdkonna ette tulevikuks.

Andmehaldus ja metaandmed

Statistikaameti kogemus andmehalduse sidumisel infohaldusega annab paljudele eeskuju. Veiko Berendsen räägib metaandmete kvaliteedist ja nende kasutusest avaandmete haldamisel. Samuti avab ta piiri ava- ja konfidentsiaalsete andmete vahel ning selgitab, kuidas see mõjutab organisatsioonide tööd.

Inimfaktor teabehalduses

Kiire tempoga valdkond nõuab vaimse tervise hoidmist. Andero Teras jagab praktilisi nõuandeid, kuidas säilitada tasakaal ja kõrge töövõimekus ka infokülluses. Lisaks saab kuulda tõhusatest meetoditest emotsionaalse heaolu toetamiseks ja pingeseisundite maandamiseks.

Päeva juhib Lauri Liiv, seistes päeva inspireeriva ja meeleoluka kulgemise eest. Kõigi teemade, esinejate ja osalustasuga saad tutvuda konverentsi kodulehel. Kohtume 13. märtsil Swissôtelis.

Jaga
Kommentaarid