Redmi Note 14 seerias on viis mudelit

Keskmise hinnatasemega telefonide turusegmendis otsivad kõik tootjad seda võluretsepti, mis võimaldaks madalaima hinna eest pakkuda parimat kasutuskogemust. Xiaomile kuuluv kaubamärk Redmi on keskklassi telefonide turul alati tugev tegija olnud, keskendudes hinna-kvaliteedi suhtele. Soodsa hinna nimel tuleb sageli teha kompromisse ja seepärast ei täida odavam telefon tihtilugu ei välimuse ega võimaluste poolest kõrgeid ootusi. Seevastu äsja turule jõudnud uusim Redmi põlvkond Note 14 üllatab suurepäraste tehniliste omadustega ning mõne näitajaga edestavad isegi kordades kallimaid lipulaevu. Sellesse sarja kuuluvad lisaks Redmi Note 14 baasmudelile keerukamad ja kallimad mudelid Redmi Note 14 Pro ja Redmi Note 14 Pro+, seega valikuvõimalusi on küllaga.

Et pilt oleks selgem, toon välja kogu Redmi Note 14 tootevaliku.

Redmi Note 14 seeria disain

Redmi Note 14-l on alles palju selle eelkäija disainijooni. See telefon on mõneti suurem kui Redmi Note 14 Pro ja Redmi Note 14 Pro+, mis on välimuselt üsna sarnased.

Redmi Note 14 seeria telefonid on käepärased ehk neid on mugav käes hoida ja kasutada. Mudelitel Redmi Note 14 Pro ja Redmi Note 14 Pro+ on kumerate servadega ekraan, samuti on kumerad nende telefonide tagakaane servad. Erinevad ka kaameraplokid: Redmi Note 14-l asub kaameraplokk küljel ja selle moodustavad kolm elementi. Redmi Note 14 Pro ja Redmi Note 14 Pro+ kaameraplokk asub keskel, see on märksa suurem ning kaitseklaasiga kaetud plokki kuulub neli elementi. Telefoni Redmi Note 14 Pro+ kaameraplokki ääristab sooneline metallrõngas – telefonikaunistus, mis näeb luksuslik välja. Huvitav detail: Redmi Note 14-l on 3,5 mm audioliides (Pro versioonidel seda ei ole), mis asub üleval, mitte allosas.

Redmi Note 14 seeria telefonide põhivärvid on must, sinine, roheline ja lilla. Mudelipõhiselt on need kohati veidi erinevad, näiteks lilla värvitoon on Note 14 puhul udulilla, Note 14 Pro mudel on oma lilla värvitooni saanud virmalistelt ning kallimad Note 14 Pro 5G ja Note 14 Pro+ 5G on saadaval lavendellillat tooni.

Redmi Note 14 Pro ja Redmi Note 14 Pro+ näevad välja väga soliidsed – neid käes hoides ei ütlekski, et tegu on keskmise hinnaklassi toodetega.

Redmi Note 14 seeria ekraanid

Kõik uued Note 14 seeria telefonid tulevad 6,67-tollise ekraani ning maksimaalse 120 Hz värskendussagedusega. Erinevustest rääkides on Redmi Note 14 ekraani eraldusvõime 2400 × 1080 ja Redmi Note 14 Pro telefonidel on see 2712 × 1220 pikslit. Redmi Note 14 ekraani maksimaalne heledus on 1800 nitti, Redmi Note 14 Pro telefoniekraanide maksimumheledus aga kogunisti 3000 nitti. Niisiis Pro versioonide ekraanid on heledamad ja suurema eraldusvõimega, kuid tavatingimustel telefoni õues kasutamisel piisab täiesti ka Redmi Note 14 ekraani eredusest. Kõigi telefonide sõrmejäljesensor asub ekraanil ja sellel on kõigi Xiaomi uuema põlvkonna telefonide ühine omadus: see toimib kiirelt ja mugavalt. Redmi Note 14 ekraan on kaetud Gorilla Glass 5 kaitseklaasiga, Pro versioonidel Gorilla Glass Victus 2 kaitseklaasiga.

Üleüldiselt on kõigi mudelite ekraanid eredad ja „elavad“ ning kuvatavat pilti täiendavad suurepäraselt valju ja selge stereoheliga kõlarid.

Telefonide Redmi Note 14 ja Redmi Note 14 Pro kaamerad

Redmi Note 14 telefonidel on taga kaks kaamerat: 108 MP eraldusvõimega põhikaamera, lisaks 2 MP makrokaamera ning 2 MP sügavusandur.

Redmi Note 14 Pro telefonidel on 200 MP eraldusvõimega põhikaamera, 8 MP ülilainurkkaamera ja 2 MP kaamera makrofotode jaoks. Kõigi Pro mudelite ja Redmi Note 14 5G mudelite põhikaameral on optiline pildistabilisaator. See on oluline kaamera komponent, kui tekib vajadus liikumise pealt videot salvestada.

Väga meeldis ka soodsaima Redmi Note 14 telefonide 20 MP esikaamera, mis suutis fikseerida kõik vajalikud detailid isegi võrdlemisi kehva valgustuse tingimustes. Redmi Note 14 Pro mudelitel on esikaamera eraldusvõime lausa 32 MP. Üldjoontes võib rahule jääda kogu seeria telefonide tehtud fotode detailsuse ja värvide loomulikkusega. Mainimata ei saa jätta aga Redmi Note 14 Pro mudelite kaamera kvaliteeti just vähese valgusega ehk üldjuhul öises keskkonnas.

Kõikidel Redmi Note 14 seeria telefonidel on spetsiaalne ööfotograafia režiim, mis täidab oma ülesannet suurepäraselt. Kõigil on integreeritud pilditöötluse tehisintellekt, mis valib telefonikaamera seaded nii, et fotod oleksid võimalikult detailsed ja detailid tuleksid hästi esile nii kaadri heledatel kui ka tumedatel aladel. See tagab, et fotode kõige heledamad kohad ei oleks „ära põlenud“ ja kaadri tumedad kohad oleksid selgemad.

Kaamerad on ühed kallimad telefonide komponendid ja seetõttu ei saa oodata samasugust tulemust nagu Xiaomi lipulaevade puhul, mis on arendatud koostöös Saksamaa optikaseadmete tootja Leicaga. Keskklassi seadme ootuseid silmas pidades on Redmi Note 14 seeria mudelid aga kindlasti ühed valdkonna parimad.

Riist- ja tarkvara

Redmi Note 14, Redmi Note 14 Pro ja Redmi Note 14 Pro+ telefonidel on erinevad protsessorid. Kõige võimsama Snapdragon 7s Gen 3 kiibi on saanud kõige kallim Pro+ mudel. Telefon töötas igapäevase kasutamise ajal sujuvalt ja sai keeruliste ülesannetega hõlpsasti hakkama. Kõrgeid graafikasätteid nõudvate keeruliste mängude puhul võib sellest jääda väheks.

Ka lihtsama protsessoriga Redmi Note 14 baasvariant on töökindel igapäevane seade. Proovisin 6 GB operatiivmälu ja 128 GB püsimälu varianti ning mul ei olnud veebilehitsemisel, mitmesuguse videosisu vaatamisel (maksimaalse eraldusega) ega lihtsamate mängude mängimisel mingit muret. Ka mitme rakenduse samaaegne kasutamine ei tekitanud probleeme.

Kõikidesse telefonidesse on integreeritud Xiaomi modifitseeritud Androidi operatsioonisüsteemi versioon Xiaomi HyperOS. Liides on üsna puhas ja sirvimine lihtne, pealegi ühendab see Redmi Note’i nutitelefonid väga mugavalt kõigi Xiaomi nutiseadmetega.

Telefonid Redmi Note 14 ja Redmi Note 14 Pro on saanud veidi suurema (5500 mAh mahuga) aku kui telefonid Redmi Note 14 5G, Redmi Note 14 Pro 5G ja Redmi Note 14 Pro+ 5G, mille aku maht on 5110 mAh.

Telefonide laadimise puhul on Xiaomil tugev konkurentsieelis. Esmapilgul tehnilisi andmeid uurides võib jääda tähelepanuta, kui palju laadimisvõimsus saab kasutaja elukvaliteeti tõsta. Enam ei pea muretsema ööseks laadimata jäänud telefoni aku pärast. Note 14 Pro+ 5G puhul saab 120 W originaallaadijat kasutades päevase vajaduse kätte vaid 15–20 minutiga. Sellist mugavust ei leia ka mitmeid kordi kallimatest lipulaevadest.

Erinev on ka tolmu- ja veekindluse klass: Redmi Note 14 kindlusklass on IP54, Redmi Note 14 5G ja Redmi Note 14 Pro oma IP64 ning Redmi Note 14 Pro 5G ja Redmi Note 14 Pro+ telefonidel on kõrgeim kindlusklass – IP68.

Xiaomi on võtnud Redmi Note seeria puhul eesmärgiks pakkuda võimalikult palju taskukohase hinna eest ja seda on Note 14 seeria puhul suudetud suurepäraselt ja tasakaalustatult teha. Note 14 Pro seeria mudelite omadused on võrreldavad kordades kallimate telefonidega, kuid tuleb ka teadvustada, millistest kohtadest on tootja pidanud kokku hoidma, et kõike seda pakkuda. Eriti Note 14 Pro+ 5G ja Note 14 Pro 5G puhul on suudetud turule tuua keskklassi telefon, mis oma omadustelt ei vasta enam keskklassile ning oluliselt kallimate telefonidega kõrvutades teeb erinevuste leidmise väga keeruliseks. Kui soovid taskukohase hinna eest vastupidavat, võimekat ja soliidse välimusega telefoni, siis Redmi Note 14 seeriast leiad kindlasti usaldusväärse kaaslase.

Artikli on kirjutanud sõltumatu ajakirjanik R. Kažimėkas

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid