500-kroonine ootab politseiseifis omanikku
Nimelt peab asjaõigusseaduse järgi kaotatud asja leidnud inimene peab sellest kohe teatama kas kaotajale või selle omanikule. Kui ta neid ei leia, peab viima asja politseisse. Seda juhul, kui asja väärtus ületab sada krooni, kirjutab Postimees.
Probleemne 500-kroonine lebab Põlvamaal Räpina konstaablijaoskonna seifis juba esmaspäevast. Raha tõi politseisse kohalik naine, kes oli selle samal päeval Räpina Selvehalli põrandalt üles korjanud.
Konstaabel Katrin Satsi pani politseis aktiga vastu võetud rahatähele omaniku leidmiseks kohalikku lehte Koit kuulutuse.
Satsi sõnul on nad niimoodi varemgi talitanud ja pea alati on inimene oma kaotatud asjale järele tulnud. Tõsi küll, tegemist on olnud kas siis jalgrataste, võtmete, mobiiltelefonidega või rahakottidega, mitte aga rahatähtedega.
Võimalik omanik ilmus välja ka seekord. Neljapäeval helistas konstaablile Räpina mees ja rääkis, et tütar kaotas ekskursioonirahaks saadud 500-kroonise.
Et aga inimesed tavaliselt rahatähe seerianumbreid üles ei kirjuta ja politsei ei hakka sellelt ka sõrmejälgi võtma, peab konstaabel mingil muul moel tõendama, et väidetav rahaomanik tõtt räägib.
Kuna 500-kroonise leidja kinnitas, et tema seda endale ei taha, jääb järele Räpina vallavalitsus. Näiteks on vallavalitsus nii saanud endale jalgrattaid, mille vald andis omakorda lastekodule.
Leitud raha ei tähenda paberimäärimist ainult politseile, vaid ka omavalitsusele, kelle kassasse 500-kroonine lõpuks kukkuda võib. Kuna see on erakorraline tulu, siis otsustab volikogu selle kasutamise. Lugu võib tipneda isegi sellega, et vallavalitsejad peavad lisaeelarve koostama ja volikogu kokku kutsuma.
Räpina vallavalitsuse vallasekretär Voldemar Salomoni sõnul on kaks varianti, kuidas talitada. Raha võidakse jätta aasta lõpus tekkivasse vabasse jääki ning kanda üle valla järgmise aasta eelarvesse.