Homne Ekspress: Kalev Kure tapmisega seoses kerkis esile uus versioon
Kalev Kurg oli motospordi toetaja, kusjuures tuleb mainida, et just krossimootorratturid jäid sajandivahetuse paiku tihti vahele erinevate keelatud ainete omamise-transportimisega. Ometi üritas "Linnuvabriku krahviks" tituleeritud Kurg korraldada rahastamist Marko Asmerile ja teha muudmoodi tegemist ametliku tippspordiga. 40-aastane eluperemees tõusis teiste kriminaalselt karistatud "autoriteetide" seas esile sellega, et tõi Eestisse profipoksi maailmameistri Lennox Lewise.
Kui Kalev Kurg palus Lewise ja tema treeneri ning sõprade jaoks juulikuus terve Ammende villa reserveerida, suhtusid Pärnu villa omanikud Rein Kilk ja Hans H. Luik tema "kurejuttu" umbusklikult ja palusid reserveerimise eest raha ette maksta. Ent külaskäik toimus ja lisaks Tallinnale-Pärnule näitas seikluslik Kurg Lennox Lewisile ka Naissaare miinitehast. "A Soviet military factory!" röökis poksimeister vaimustunult telefonitorusse.
Kure surma järgselt leidsid uurijad kuuldavasti märkmiku nimedega, kellele Kurg arvestatava suurusega sularahasummasid oli välja laenanud. Kas ja kes need laenud hiljem sisse nõudis, on teadmata. Kure tapja jättis Kose-Lükati silla juurde maha ka surmarelva, Kalašnikovi, mida peetakse märgiks, et tapetu on eksinud allmaailma reeglite vastu. Küsimus polnud niisiis mingi rahasumma nõudmises-mittesaamises.
Silmapaistva valge Hummeriga, kord autojuhiga, kord ilma Tallinnas ringi sõitnud Kurg oli pideva politsei pilgu all. Kui nendes oludes peaks selguma, et ta siiski suurt illegaalset äri juhtis, tuleb kõne alla alatasa konkureerivate politseiorganisatsioonide poolt üles soojendatud süüdistus - et kõige autoriteetsem allmaailma "ümarlauda" kuulunud eestlane sai tegelikult seadusesilmaga päris hästi läbi.
Loe pikemalt homsest Eesti Ekspressist