Ääsmäe-Haapsalu maanteel 4. ja 17. km vahelisel lõigul asuvad kaamerad paiknevad kõik 90 km/h alas, kusjuures kummalgi sõidusuunal on neid kaks, teatas maanteeamet.

Ühtekokku paigaldatakse lähikuudel Harjumaa teedele 13 mõõtekabiini ja 8 kiiruskaamerat – kõikide kabiinide täitmiseks võetakse kasutusele ka varem ostetud kiiruskaamerad.

Lisaks nimetet Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla maanteele tulevad kiiruskaamerad veel Tallinn-Saku-Laagri, Tallinn-Rannamõisa-Kloogaranna ja Tallinn-Rapla-Türi maanteele. Täpsemad teelõigud teeb maanteeamet teatavaks siis, kui kaamerad tööd alustavad.

Kiiruskaamerate asukohtade valimisel võetakse arvesse inimkannatanutega liiklusõnnetustega statistikat viimase viie aasta jooksul, liiklussagedust, sõidukite kiirusi sel lõigul, elektri kättesaadavust ja kohalikke olusid.

Kaameratega teelõikudele paigaldatakse ka automaatkontrollist teavitavad liiklusmärgid.

Nüüdsest on Eesti riigimaanteedel üleval 44 mõõtekabiini ja 31 kiiruskaamerat.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid