Öösel enam viina ei saa?
“Hulk omavalitsusi on alkoholi kättesaadavust piiranud. Arvan, et ka riik peaks siin kaasa tulema,” lausus Pomerants. Tema sõnul näitavad ka rahvusvahelised uuringud, et piirangud vähendavad alkoholist tingitud surmajuhtumeid ja õnnetusi. “Probleem on ühiskonnas olemas — haigekassa maksab praegu kulud ja pered on hädas,” märkis minister. Inimene, kes ei suuda endale 16 tunni vältel jooke muretseda, on tema sõnul abitu ja vajab isiklikku nõustajat.
“Tundub, et hääled on koos. Tõenäoliselt võetakse vastav seadus vastu juba kevadel,” ütles muudatusettepanekute autor Evelyn Sepp Keskerakonnast. Tema kinnitusel peab riik lõpuks tegema valiku inimeste parema tervise ja suuremate maksutulude vahel. “Selge ja range alkoholipoliitika alternatiiviks on liigjoomise poolt võimendatud probleemid — õnnetused, enesetapud, sotsiaalselt tõrjutud inimesed, töötus ja perevägivald,” sõnas Sepp.
Täna, Tallinna alkoholireferendumiga ühel ajal, arutab sotsiaalkomisjon vastakaid arvamusi põhjustavat eelnõu taas, et ta uuel nädalal parlamendi täiskogu ette tuua. Eelnõu läheb katkestamisele, et ka valitsuserakonnad saaksid sinna parandusi teha. “Me ei peaks rivaalitsema ja muretsema, et tegu on Keskerakonna eelnõuga, vaid koos mõistliku toote nimel vaeva nägema,” kutsus Pomerants kõiki debatile. Teretulnud on ettepanekud, mis ei luba alkoholi tarbida 1. septembril ega lastekaitsepäeval, lisas ta.
Kindlalt ei anna oma poolthääli müügikeelule Reformierakonna enamus ja ilmselt ka osa Res Publicast.