Naiste 400 meetri jooksus pääses oma viiendale olümpiale 35-aastane Allyson Felix, kes sai distantsil ajaga 50.02 teise koha. Jooksu võitis ajaga 49.78 Quanera Hayes. Kolmandana pääses USA koondisesse Wadeline Jonathas.

Hayes'i ja Jonathansi jaoks on tegu nende esimese olümpiaga.

Meeste 100 meetri jooksu võitis Trayvon Bromell ajaga 9.80. Teised edasipääsukohad hõivasid oma isiklike rekorditega Ronnie Baker ja Fred Kerley. Üllatuslikult jäid finaalis kaheks viimaseks Doha MM-il hõbeda võitnud 39-aastane Justin Gatlin, kes tõmbas distantsi keskel ära reielihase ning lonkas ajaga 10.87 üle finišijoone. 200 meetri Doha kuld Lyles jäi seitsmendaks.

Esimest korda pääses USA koondisega olümpiale 100 meetri tõkkejooksu maailmarekordinaine Keni Harrison, kes võitis jooksu oma hooaja parima tulemusega 12.47. Mäletatavasti jäi ta eelmisest Rio koondisest välja, kuid püstitas kaks nädalat hiljem Londonis maailmarekordi ajaga 12.20.