Ajaleht teatas Saksa valitsusringkondadele viidates, et ettevõtted Rheinmetall ja Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft (FFG) on valmis ette valmistama kümneid tanke Leopard 1 ja neid Ukrainale andma. Teadete kohaselt on aga probleeme vajaliku 105-millimeetrise laskemoona saamisega.

Kuigi Brasiilial on endiselt suur kogus sellist laskemoona, sest kunagi tarniti sinna 250 Leopard 1, on president Luiz Inácio Lula da Silva valitsus seni keeldunud seda andmast, nagu ta keeldus andmast ka laskemoona õhutõrjesoomukile Gepard.

Süddeutsche Zeitungi andmetel on Ukrainal Gepardite jaoks alles ainult umbes 30 000 ühikut laskemoona, mis piirab oluliselt nende kasutusvõimalusi. Saksamaa kaitseminister pooldab seetõttu ka 15 Gepardi ja laskemoona tagasiostmist Katarist.

Ukraina on seni saanud 37 Gepardit. Ka Šveits on keelunud oma toodetud Gepardi-laskemoona andmast.

Alates juulist peaks probleemi lahendama Rheinmetalli uus tootmisüksus Alam-Saksi liidumaal Unterlüßis. Süddeutsche Zeitungi teatel tellib Bundeswehr ilmselt kaks korda 150 000 ühikut kahes variandis.

Saksa liiduvalitsus on otsustanud Ukrainale anda ka 14 moodsamat tanki Leopard 2 Bundeswehri varudest ning lubanud teistel riikidel oma Leopard 2-sid saata.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena