Nii kaalukaid valimisi kui selle aasta märtsis ei ole Eesti taasiseseisvumise ajal veel toimunud. Eesti riik ja ühiskond on sattunud liitkriisi, mis on segi paisanud meie ühiskonnas seni enesestmõistetavaks peetud kokkulepped. Viimased kaks aastat riigitüüri hoidnud Kaja Kallas ja Reformierakond on probleeme võimendanud ning võrreldes teiste riikidega kannatame palju rängemalt nii hinnatõusu, immigratsiooni, poliitilise omavoli, sõjaohu kui ka kuritegevuse suurenemise all. Kui valimistel ei toimu otsustavat kursimuutust, ähvardab meid mitte lihtsalt süvenev kriis, vaid omariikluse kadu ja rahvuskodu häving. Just seetõttu on meie erakonna loosung neil valimistel „Päästame Eesti!“.

EKRE ei ole Eesti poliitikas tundmatu suurus. Me oleme valitsuses olnud, me saame inimestele rahulikult ja kindlalt silma vaadata ning öelda: me ei mugandunud võimule saades, me ei muutunud korrumpeerunud eliidiga sarnaseks, vaid jätkasime ikka sama visalt oma põhimõtete kaitsmist nagu enne valitsusse saamist. Võime öelda, et need kaks aastat, mil olime koalitsioonis, tegime ära rohkem kui teised võimuparteid aastakümnete jooksul.

Meie valitsuse ajal läks elu paremaks

2019. aastal valitsusse saades kehtestasime juba esimese kahe kuu jooksul maksulangetused, millega lõpetati Eesti eelarvest sadu miljoneid viiv piirikaubandus. Tegime seda, ehkki kõik ütlesid, et see pole võimalik, ja ennustasid ekslikult, et sellest pole kasu. Täitsime ka lubaduse alandada kütuse- ja elektriaktsiisi, mis võimaldas ettevõtetel palka tõsta ning parandas inimeste ostujõudu, samuti suurendas see lõppkokkuvõttes eelarvelaekumisi.

Tänu neile sammudele oli Eesti Euroopas – pange nüüd tähele – kõige suurema hinnalangusega riik. Muutsime ka sünnitushüvitist puudutavat seadust, millega läksid sünnituslehtede väljamaksed emadele soodsamaks. Lisaks muutsime tulumaksuseadust, et väikemetsaomanikel oleks maksusoodustus. Tegime maksusoodustuse ka kodumaistele väikeõlletootjatele. Rajasime uue õlitehase Ida-Virumaale, et teenida eksporditulu riigile. Andsime korralduse, et Narva jaamad peavad tagama vähemalt 1000 MW võimsust igal ajal. Tänu neile sammudele säilisid tuhanded töökohad ja meil on praegu elektrit. Reformisime pensioni teist sammast, lõpetades ära pankade omavoli inimeste rahakoti kallal. Just tänu teise samba reformile sai hiljem tõsta erakorraliselt pensione. Brüsseli koosolekutel seisid meie ministrid alati Eesti suveräänsuse eest. Karmistasime välistööjõu maksureegleid ja algatasime immigratsioonireeglite karmistamise. Tegelesime jõuliselt rahapesu uurimise ja takistamisega. Panime käima neljarealiste maanteede ehituse, otsides lisarahastuse võimalust PPP-skeemiga. Viimase paari aasta jooksul valminud uued kilomeetrid Tallinna-Tartu maanteel on just meie valitsuse otsuste viljad. Käivitasime ka Saaremaa silla ehituse ettevalmistuse. Suutsime pidurdada Rail Balticu ehitust, mis pole siiani käivitunud. Võitlesime välja rannakaitse relvade hanke ning püüdsime juba kolm aastat tagasi suruda läbi õhutõrje ja tankide hankimise vajaduse. Tegime koroonapandeemia esimese laine ajal ühe kõigi aegade suurima toetuspaketi kodumaisele põllumajandusele, tuues põllumehed edukalt läbi väga keerulisest ajast. Alustasime kontrolljoonel piiritara ehitust – asi, millest varasemad valitsused ainult rääkisid. Alustasime sisekaitsereservi ja eraldiseisva piirivalve loomist, kuid need algatused pandi järgmiste valitsuste poolt seisma. Pärast visa võitlust ametkonnaga jõudsime käivitada e-valimiste auditeerimise, kuid seegi tegevus tühistati kohe pärast valitsuse vahetust. Meie valitsus tuli esimesest koroonalainest läbi Euroopa ühe edukama riigina. Eestis oli kõige väiksem majanduslangus ja tööpuudus ning me taastusime kõige kiiremini, ületades isegi kriisieelse taseme.

Reformierakonna valitsus tõukas Eesti langusesse

Just tänu meie kriisijuhtimisele sai Kaja Kallas oma esimese valitsusaasta jooksul nautida head majanduskasvu ja priskeid maksulaekumisi. Paraku ei osanud ta selle kõigega midagi tarka peale hakata ning vedas Eesti hoopis Euroopa kõige suurema inflatsiooni, kõige rängema majanduslanguse, tööpuuduse ja ostujõu langusega riigiks.

Kõik see kokku annab kindla teadmise, et kui EKRE on valitsuses, siis on eesti inimeste heaolu esikohal ja Eesti riigi eest seistakse. Meie südikuses pole põhjust kahelda.

Samuti pole põhjust kahelda selles, et kui järgmised neli aastat jätkub sama poliitika, nagu viimasel kahel aastal Reformierakonna eestvedamisel, siis on nii riik kui ka rahvas hävinemisohus. Liberaalide valitsemine on energiakriisi süvendanud. See on taotluslik, ütleks lausa, et põhimõtteline. Reformikad, sotsid ja Eesti 200 on fanaatilised rohepöörajad, neile ei lähe korda, et nad ajavad pankrotti Eesti tööstuse, muudavad töötuks kümned tuhanded inimesed, teevad vaeseks nii palgasaajad kui ka pensionärid.

EKRE lähenemisviis on kõigi teiste omast erinev: Eesti peab suutma pakkuda oma inimestele Euroopa odavaimat elektrit ja odavaimat kütust. Selleks tuleb soodustada kodumaist põlevkivitööstust, keelduda rohepöördest ja langetada aktsiise.

Jõukuse kasvu ja rahvuskodu püsimise eest

Ent majandus ei ole ainus valdkond, kus meid ähvardab katastroof. Kõige hirmutavam olukord vaatab meile vastu rahvastikupoliitikas. Eesti on jäänud enneolematu sisserände tulva alla. Samal ajal väheneb eestlaste arv meie põlisel kodumaal nii väljarände kui ka kahaneva sündimuse tõttu. Kui me kiiresti ja otsustavalt ei muuda oma immigratsioonipoliitikat, on eestlastel oht muutuda vähemusrahvaks omal maal.

Ainult EKRE-l on südikust ja tahet selle ülimalt keerulise ja raske probleemiga tegeleda. EKRE suudab tagada, et Eestis minnakse ka päriselt üle eestikeelsele haridusele ja ehitatakse üles eestikeelne riik, sest me oleme ainsad, kes seisavad vastu suurele rahvastiku asendamisele.

Tule kindlasti valima!

Just sellepärast tuleb eelolevatel valimistel tingimata minna valima. Kui soovitakse, et asjad hakkasid paremuse poole liikuma, tuleb toetada EKRE kandidaate. Kui annad hääle erakondadele, kes on valmis minema valitsusse Reformierakonnaga, kindlustab see Reformierakonna ja Kaja Kallase juhitud valitsuse püsimise.

Kasu pole ka sellest, kui lööd käega ja jätad valima minemata: ka sel juhul toetad kaudselt kõige populaarsemate erakondade positsiooni, sest lased teistel otsustada enda eest ning madal valimisaktiivsus võimendab suuremate erakondade positsiooni.

Soovitan minna valima valimispäeval 5. märtsil ja anda oma hääl paberil. Ja igaüks peaks kindlasti veenma neid, kes tavaliselt valimas ei käi. Eelolevatel nädalatel tee kõik endast olenev, et veenda kõhklejaid või passiivseid inimesi EKRE-t toetama. Räägi sõpradega, sugulastega, töökaaslastega. Aita neil olla kursis meie lubadustega energiahindade, peretoetuste, pensionäride elujärje parandamise, immigratsiooni ja Eesti iseseisvuse kaitsmisel. Päästame Eesti!

Jaga
Kommentaarid