VIDEO | Liinibussi äkkipidurduse järel paiskub beebi vankrist välja, inimesed kukuvad uperkuuti
(261)TLT statistika alusel juhtus eelmisel aastal ühissõidukitega 486 liiklusõnnetust, mille põhjustajaks on tunnistatud teine sõiduk. Sama perioodi jooksul on ühissõidukites registreeritud üle 200 kukkumise, millest 50 lõppesid tõsise tervisekahjustusega.
„Paljud ei mõtle sellele, et linnatranspordi sõiduvahendid ei ole nagu tavalised autod, kus inimesed istuvad kindlalt oma toolis, turvavöö kinnitatud. Bussides, trammides ja trollibussides on tavapärane, et inimesed võivad seista ka püsti. See tähendab, et kui transpordivahend peaks ohtlikus olukorras järsult pidurdama, võivad selles sõitvad inimesed kaotada tasakaalu, end kuskile vastu ära lüüa või koguni kukkuda,“ selgitab TLT teenindusdirektor Hannes Falten, lisades, et mõtlemata manöövrid ja ootamatud ümberreastumised ühissõiduki ette on peamised põhjused, miks ühistranspordijuhid on sunnitud järsult pidurdama.
„Linnatranspordi sõidukid on rasked, nende pidurdusteekond on pikk. Ohtliku olukorra kujunedes ei ole ka kõige professionaalsemal juhil muid võimalusi, kui valida kahe halva variandi vahel – kas vajutada järsult pidurit või mitte,“ ütleb Falten. „Need ei ole juhtidele kerged otsustamise hetked, sest loomulikult püüavad nad kokkupõrget igati vältida. Ühissõidukis kukkunud inimeste pahameel langeb aga tihtipeale juhi peale, kuna nad ei tea, mis täpsemalt juhtus ja miks pidurdamine vajalik oli,“ toob Hannes Falten näite.