16. märtsil jagas Pakosta sotsiaalmeedias pilte oma koduaias seisvast autost, millele oli punase värviga solvanguid kirjutatud.
Politsei hakkas juhtunut uurima. Põhja prefektuuri Lääne-Harju jaoskonna menetlustalituse juht Raigo Prants nentis nüüd Delfile, et tehti kõik toimingud, mida oli võimalik teha. „Vaatasime üle ümbruskonna kaamerad, suhtlesime naabritega ja kogusime sündmuskohalt tõendeid. Paraku teo toimepanijat tuvastada ei õnnestunud ja lõpetasime menetluse.“
Pakosta auto kallal oli käidud varemgi, veebruaris tõmmati sõidukilt osaliselt maha valimisreklaam. Kes seda tegi, pole samuti teada.
Märtsikuise juhtumi järel kirjutas Pakosta sotsiaalmeedias, et Eestis peab saama elada nii, et oma rahumeelse arvamuse väljaütlemise pärast ei tule keegi sind füüsiliselt ründama, su maja aknaid sisse lööma või su vara lõhkuma.
„Jah, ma olen öelnud, et erakond Eesti 200 toetab vaenukõne definitsiooni täiendamist ilma laialivalgumisteta selliselt, et vaenukõne on ka avalik vihkamisele, vägivallale või diskrimineerimisele õhutamine, mis on suunatud rühmade vastu ja mis toob kaasa selge ohu avalikule korrale. Jah, olen lisanud, et sõnavabaduse kaitseks defineerime selgemalt sätte mõisted,“ jätkas Pakosta. „Aga sina, kes sa murdsid mu koduaia väravast sisse ja rikkusid ära mu sügaval tagahoovis seisnud auto, oled piinlikult arg. Olnuks sul julgust, kutsunuks sa mind olulisel teemal kasvõi avalikult väitlema.“