Põhjuseks on riigikogu liikme staatuse seaduses sätestatud punktid - et Lehtme astus tagasi omal soovil, kehtib tema kaasuse puhul paragrahv 32-s punkt number 4.

§ 32. Riigikogu liikme volituste lõppemise hüvitis

(1) Riigikogu liikme volituste lõppemise korral makstakse talle ühekordset hüvitist.

(2) Kui isik oli riigikogu liige alla aasta, makstakse talle hüvitisena summa, mille suuruseks on riigikogu liikme ametipalk vastavalt tema poolt riigikogu liikmena järjest töötatud ajale, kuid mitte rohkem kui riigikogu liikme kolme kuu ametipalk.

(3) Kui isik oli riigikogu liige vähemalt ühe aasta, makstakse talle hüvitisena summa, mis on võrdne riigikogu liikme kuue kuu ametipalgaga.

(4) Kui riigikogu liige astub tagasi, makstakse talle hüvitist üksnes juhul, kui ta oli riigikogu liige vähemalt ühe aasta. Hüvitise suurus on sellisel juhul riigikogu liikme kolme kuu ametipalk.

(5) Kui riigikogu liige osutub valituks riigikogu järgmisse koosseisu, makstakse talle hüvitisena summa, mille suuruseks on riigikogu liikme ametipalk vastavalt riigikogu eelmise koosseisu volituste lõppemise päeva ja riigikogu uues koosseisus ametivande andmise päeva vahele jäävate päevade arvule.

(6) Käesolevas paragrahvis ettenähtu ei laiene riigikogu liikmele, kelle volitused lõpevad enne tähtaega käesoleva seaduse § 8 lõike 2 punkti 1, 2, 4 või 5 alusel.

Täienduseks ka viimases punktis välja toodud § 8 - riigikogu liikme volituste lõppemise alused:

(1) Riigikogu liikme volitused loetakse lõppenuks riigikogu järgmiste valimiste tulemuste väljakuulutamise päevast.

(2) Riigikogu liikme volitused lõpevad enne tähtaega:
1) tema asumisega mõnda teise riigiametisse;
2) teda süüdi mõistva kohtuotsuse jõustumisega;
3) tema tagasiastumisega käesoleva seadusega ettenähtud korras;
4) kui Riigikohus on otsustanud, et ta on kestvalt võimetu oma ülesandeid täitma;
5) tema surma korral.


Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena