Selleaastasel laulupeol pole ühte nimilugu või kantaati. Pärt Uusberg on koostanud laulupeo kava nn „peegelvormis“, mis tähendab, et ühendkoori kava ava- ja lõpuplokis peegelduvad üksteisele vastu olemuslikult sarnased laulud. Alguses kõlavad tuttavad Mihkel Lüdigi „Koit“ ja Eesti vabariigi hümn ning lõpuosas Peep Sarapiku „Ta lendab mesipuu poole“ ja Gustav Ernesaksa „Mu isamaa on minu arm“. Vahepeal tulevad esitusele mitmed uudisteosed, nt Peeter Konovalovi ja Heiti Talviku tekstil põhinev „Legendaarne“.

„Nukitsamehest“ tuntud laulu salmiosad esitavad Pauline Vähi ja Meelis Kesperi. Pauline laulab Elleri tütarlastekooris, E STuudio kammerkooris ning vokaalkammeransamblis Vox pUNT. Meelis õpib Tallinna muusika- ja balletikoolis MUBA laulmist ja samal ajal ka Eesti muusika- ja teatriakadeemias koorijuhtimist.

Tantsupidu kannab peakirja „Sillad“ ja räägib ajas võrsuva noore loo, kes rajab sildu ümbritsevasse. Silda mõtestatakse kui tugevat alustala, mida iga noor ise ehitab. See on inimeseks kasvamise ja tema ajas võrsumise lugu. Tantsupeo pealavastaja on Agne Kurrikoff-Herman, kes on 2000. aastast tantsuansambli Sõprus kunstiline juht ning ka naisrühmade ja noorte segarühmade juhendaja.

Rahvamuusikapeo „Päriselt“ üldjuhti Juhan Uppinit paelus „päriselt“ sügavam tähendusväli (sõna „päriselt“ tüveks on „pära“ – tagune, alus, tõepõhi). Kitsamalt viitab „päriselt“ pärimusmuusikale, mis on rahvamuusikapeo keskne väärtus. Rahvamuusikapeol esitab iga pilliliik viis pala ja kokku esineb seitse pilliliiki: kandled, torupillid, viiulid, lõõtspillid, akordionid, näppepillid ja koondorkester.

Juhan Uppin mängib paljusid rahvapille (Teppo lõõts, karmoška, väikekannel, kromaatilone kannel, rahvakannel, päkarauakannel, kitarr, mandoliin, tinavile). Ta on Tallinna Lõõtsaklubi asutaja ja ka lõõtsaõpetaja.

Plakatite kujunduses on kasutatud julgeid, kirkaid ja nooruslikke värve soojade ja külmade toonide kombinatsioonina, mis aitavad eristada laulu- ja tantsupeo kommunikatsiooni. Sarnaseid erksaid ja elujõudu sümboliseerivaid toone leidub palju pühapäeva rahvarõivastes.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena