„Oleme kogu aja ühtlaselt tilkunud,“ vahendab kahe nädala eest kuumalaine ajal saarele saabunud Eesti turist Elise.

Elise veetis kaaslasega esimese puhkusenädala Palermos ja teise nädala mööda rannikut läänest itta sõites. „Homme lendame tagasi, kui Palermo lennujaam uuesti põlema ei lähe,“ kommenteerib ta.

Naise sõnul läkski ta Itaaliasse kuuma kliimat otsima, ehkki tulekahju plaanidesse ei kuulunud. „Palermos ei läinudki eelmine nädal temperatuur enne südaööd alla 30 kraadi,“ vahendab Elise. „Konditsioneer töötas ja korteris oli inimlik. Päeval peeti päris rangelt siestat ja kõik ärkas ellu umbes kell seitse õhtul. Santa Rosalia festivali Palermos kuumus ei seganud.“

Põleng Sitsiilias

Põlenguid märkasid turistid pühapäeval Lääne-Sitsiilias viibides.

„Avastasime, et olime tulelainest paar päeva ees, kuni see meid Taorminas ja Cefalù lähistel kätte sai,“ rääkis naine. „Nägime Segesta ära 22. juulil ja kaks päeva hiljem oli see juba leekides. Lõunas olid väiksed põlengud igal pool. Konditsioneeriga tekkis probleem ühes Agrigento korteris, kraanist enam jahedat vett ei tulnud ja päikse käes oli üle 40 kraadi. 25. juulil Taorminas olles tulid elektrikatkestused ja tuli jõudis linnani. Kohalikud paistsid megarahulikud.“

Järgmiseks päevaks broneerisid turistid ühe villa piirkonnas, kus tulekaardi järgi põlenguid ei pidanud olema. „Loksusime pool päeva Cefalù kohal mägedes autoga, et sinna jõuda, mäkke jõudes oli kõik okei,“ rääkis Elise. „Äkitselt muutus maa mustaks ja selgus, et villa oli põlenud. Nett oli sealkandis maas, aga kohalikud aitasid uue koha leida. Õhk oli suitsust paks.“

Praeguseks paistavad ka kohalikud murelike nägudega, aga eraldi juttu sellest ei tehta, lisas ta.

„See jäi silma, et keegi ei võtnud midagi ette, põlebki lihtsalt,“ imestas eestlanna. „Kohalikud olid ka 45 kraadiga pikkade pükstega ega higistanud. Me seevastu oleme kaks nädalat järjest ühtlaselt tilkunud.“

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena