Venemaa seadused lubavad välisagentidena nimetada inimesi ja organisatsioone, kes saavad raha või toetust väljastpoolt riiki. Termini halvustav konnotatsioon võib õõnestada määratud isiku usaldusväärsust.

Seadus nõuab, et määratud isiku avaldatud materjalil oleks juures kirje, et see pärineb välisagendilt. Seadust on laialdaselt kasutatud opositsioonitegelaste ja sõltumatute väljaannete vastu.

Ministeeriumi veebilehel kirjutati, et Kasjanov „osales välisagentide sõnumite ja materjalide loomisel ja levitamisel piiramatule ringile inimestele, levitas valeinformatsiooni Vene Föderatsiooni ametiasutuste tehtud otsuste ja nende poliitika kohta“ ja „oli vastu sõjalisele erioperatsioonile Ukrainas“.

Kasjanov sai peaministriks 2000. aastal, kui Putin valiti presidendiks, ja oli ametis neli aastat. Ta vastutas majandusreformide, sealhulgas ühtse tulumaksu kehtestamise eest Venemaal.

Pärast ametist lahkumist sai temast opositsioonitegelane ning 2008. aastal üritas ta ka presidendiks kandideerida, kuid riiklik valimiskomisjon lükkas tema kandidatuuri tagasi.

Hiljem kadus Kasjanov vaateväljast, sest Venemaa opositsioon nõrgenes arreteerimiste ja repressioonide tõttu. Pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse 2022. aastal lahkus ta riigist, väidetavalt viibib ta Lätis.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena