FOTOD | EKRE volikogu avaldus: Valitsuse jõupoliitikale tuleb avaldada üldrahvalikku vastupanu
(260)Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu kogunes täna kell 12 Põltsamaa kultuurikeskuses. Nad kutsuvad üles avaldama Reformierakonna valitsuse jõupoliitikale seaduslikku vastupanu, et takistada Eesti majandust ja rahva toimetulekut kahjustava poliitika elluviimist.
Volikogu sõnul on Kaja Kallase juhtimisel Eesti majanduslangus juba teist aastat euroala suurim, hinnad on Kallase ametiajal tõusnud kolmandiku võrra. Absoluutses vaesuses elavate inimeste arv on volikogu sõnul kasvanud kaks ja pool korda ehk ligi 50 000 inimeseni. Vabu töökohti on 13 korda vähem kui töötuid. Sellest halvem olukord valitses volikogu sõnul viimati 2010. aasta sügisel, suure kriisi ajal.
„Pole kahtlust, et maksude tõstmise järel halveneb Eesti majanduse olukord veelgi: ettevõtted sulgevad uksi, tööpuudus suureneb, hinnad tõusevad ja abivajajate hulk kasvab. Riigikogu opositsioonierakondade püüdlustele hoida ära Eesti riigi tulevikku kahjustavaid arenguid on võimuliit vastanud kompromissi välistava jõupoliitikaga. Tulekul on vaenukõneseadus, millega valitsus kehtestab sisuliselt riikliku tsensuuri, võimaldades sellega ainult ühe kindla ideoloogia juurutamist ning teisitimõtlejate tagakiusamist ja vaikima sundimist. Võimuliit juhib Eestit kindlate kätega parlamentaarsest demokraatiast autokraatiasse, jättes riigikogule vaid dekoratiivse rolli ja lülitades opositsiooni poliitilisest protsessist välja,“ seisab EKRE volikogu avalduses.
Volikogu juhib tähelepanu, et Reformierakonna, Eesti 200 ja SDE koalitsioon ei ole valijate silmis enam legitiimne, kuivõrd viimaste avaliku arvamuse küsitluste järgi toetab kõiki võimuerakondi kokku ainult kolmandik valijatest.
„Suuremale osale kodanikest on valitsuse poliitika vastuvõetamatu. EKRE volikogu hinnangul tuleb koalitsiooni ja valitsuse survestamist jätkata, et sundida neid arvestama ühiskonna vastuseisu ja laia kandepinda esindava opositsiooniga,“ kirjutab volikogu.
„Juhul kui riigikogu teised opositsiooniparteid, Keskerakond ja Isamaa, otsustavad muganduda kodustatud ja n-ö heaks opositsiooniks, seda lootuses sõlmida valitsusega kokkuleppeid, veavad nad alt nii oma valijaid kui ka suurt osa eesti rahvast.“
EKRE on seisukohal, et kõik selle riigikogu koosseisu ajal tehtud ja planeeritavad maksutõusud tuleb ära jätta. Nad leiavad, et kriisis olles ei tohi riik makse tõsta ega elanike ja ettevõtete rasket olukorda veelgi raskemaks muuta.
„Eelarve tasakaalu saavutamiseks tuleb ümber vaadata kulutused, mis ei ole valimistel mandaati saanud ja mille järele puudub otsene vajadus. Plaanitud kujul tuleb ära jätta või edasi lükata ka tulumaksureform. Kärpeid tuleb teha ülepaisutatud riigisektori, mitte laste arvelt. Peretoetused tuleb tõsta endisele tasemele ning abielu mõiste tuleb panna rahvahääletusele,“ seisab avalduses.
Volikogu avalduses on kirjas, et oma rahva heaolust hooliv, demokraatlik ja tulevikku suunatud poliitika on võimalik, aga selleks tuleb rahva ühisel jõul lõpetada praeguse valitsuse ebapädev, ebaõiglane ja ebalegitiimne jõupoliitika. „Kutsume rahvast, sealhulgas erialaliite ja vabaühendusi kasutama kõiki seadusega ette nähtud võimalusi – avalikke kirju, petitsioone, kampaaniaid, meeleavaldusi ja streike –, et takistada valitsusel oma otsuste elluviimist. Ärme lubame Reformierakonna valitsusel Eestile rohkem kurja teha!“
EKRE volikogusse kuuluvad erakonna auesimees, esimees ja aseesimehed, erakonna parlamendiliikmed, kongressil valitud volikogu liikmed, ühenduste esimehed ning maakonna- ja linnaühenduste esimehed. Maakonna- ja linnaühenduste volitusel kuulub täiendavalt volikogusse üks esindaja iga 300 liikme kohta.