Põhja päästekeskuse ohutusjärelevalvebüroo peainspektor Armand Jürgensoni sõnul viitasid märgid sündmuskohal sellele, et tulekahju tekkepõhjus on lahtise tulega valesti ümberkäimine.

„Tulekahju oli alguse saanud magamisaseme juurest kas küünaldest või suitsetamisest, sest voodi kõrval oli näha nii sulanud küünlajäänuseid kui ka veidi kaugemal suitsukonisid. Samuti puudus elumajas suitsuandur, mis oleks tulekahjust varasemas staadiumis märku andnud,“ ütles Jürgenson.

Päästeamet juhib tähelepanu küünlaohutusele, sest pühade aeg on mõistagi küünalde põletamise aeg, ja tuletab meelde, et põlevaid küünlaid ei tohi jätta järelevalveta, süttiva aluse peale või laste ja lemmikloomadega ühte tuppa. Viimasel juhul võivad need kergesti ümber kukkuda ning kui ümbruses peaks olema kergesti süttivaid materjale nagu näiteks kardinad või ajalehed, siis need võivad kiiresti tuld võtta.

Samuti võib tulekahju alguse saada siseruumides suitsetamisest. Suitsetamiseks on soovitatav minna õue ning mitte jääda ukse või naabrite akna ette, vaid minna kaugemale akendest ja ustest allatuult piisavale kaugusele.

Päästeameti meelespea:

  • Kodus olles suitseta alati õues.

  • Kustuta sigaret soovitavalt veega täidetud tuhatoosis.

  • Ära kasuta rõdul lahtist tuld.

Viimaks palub päästeamet veenduda, et kodus on laes olemas töökorras suitsuandur. Suitsuandur on Eestis kohustuslik olnud juba 1. juulist 2009, ent ikka ja jälle tuleb ette sündmusi, kus päästemeeskonnad ei kohta kodudes seda vajalikku elupäästjat.

Lisaks küünlaajale on pühade aeg ka märkamise aeg. Päästeamet palub märgata vanemaid, vanavanemaid, naabreid, lähedasi ja aidata neil koju suitsuandur muretseda ja paigaldada. Elu päästab tulekahju käest ainult töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena