Ohtlike jääpurikate eemaldamise eest vastutavad kinnistute omanikud, selgitas Tallinna munitsipaalpolitsei ameti esindaja Meeli Hunt.

Kui jääpurikate omal käel eemaldamine on võimatu, siis tuleb Hundi sõnul tellida vastava firma teenus. „Jah, me teame, et see on tipphooajal keeruline, sest kõik tõttavad abi paluma,“ märkis ta.

„Oleme aktsepteerinud seda, et ohuala tähistatakse käepäraste vahenditega, aga parem on kohale kutsuda mupo patrull, kes ohuala tähistab ning annab kinnistu omanikule nõu, kuidas edasi käituda.“

Hunt lausus, et ohtlike jääpurikate üle tehakse järelevalvet iga päev. Samuti laekub tema sõnul mupo korrapidaja numbrile palju teateid, mida tuleb hallata.

Täpset statistikat ainult jääpurikate kohta tulnud teavituste kohta mupol ei ole, lisas Hunt. Mupo korrapidajale antakse teada üldistest talvemuredest, näiteks koristamata teedest, libedusest ja jääpurikatest. Detsembris on mupole saabunud 545 sellekohast teavitust.

Vaata, milliseid jääpurikaid Delfi lugejad linnapildis märganud on:

Keskkonnaagentuuri soovitused ohtlike jääpurikate vältimiseks

Keskkonnaagentuur koostas ühes päästeametiga käitumisjuhised, kuidas ennast ja teisi jääpurikate eest kaitsta.

  • Ära seisa jääpurikate all ega pargi seal autot.

  • Katus peab olema nii ehitatud, et selle kaudu ei lekiks soojust.

  • Majaomanikud on kohustatud eemaldama oma majal paiknevad jääpurikad, vajaduse korral tuleb seda neile meelde tuletada.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena