„Eesti ühiskonna kõrgendatud stressiseisundisse viimise eest vastutab valitsus kollektiivselt. Kõik kolm koalitsioonierakonda andsid enne valimisi õpetajatele katteta lubadusi, mida rikkusid juba koalitsioonilepet sõlmides,“ märkis Seeder enda kirjas.

„Üksmeeles võeti vastu ka 2024. aasta riigieelarve, arvestamata muudatusettepanekuid, mis hoidnuks ära lõpuks üheksapäevaseks veninud õpetajate streigi. Avalikkusele etendatud vastandumine koalitsioonipartnerite vahel ei päästa ühtegi neist vastutusest streigi toimumise eest,“ sedastas Seeder oma kirjas.

Täiendavalt tõi Isamaa fraktsiooni esimees välja, et teisipäeval streigi lõpetuseks leitud lahendus, 5,7 miljonit eurot õpetajate palgatõusuks kuue erineva ministeeriumi eelarvest, tekitab tegelikkuses uue probleemi.

„Me mäletame kõik 2023. aasta riigieelarve menetlemist, mil siseminister otsustas oma ministeeriumi kuluridadelt suunata vahendeid teistele enda erakonnaga seotud ministeeriumidele ja omavalitsustele tegevusteks, mis ei kuulunud siseministeeriumi haldusalasse. Praegu välja käidud võimalus tõsta õpetajate palka kuue ministeeriumi haldusalast leitud vahenditega, sealjuures neid ministeeriume juhtiva ministri parteilise kuuluvuse järgi defineerides, on toonase käitumise võimendus,“ kirjutas Seeder.

„Selline valitsemiskultuur on vastuolus Põhiseaduse vaimuga ja näitab, et valitsus põhiseadusliku institutsioonina ei toimi ning ministeeriumeid oma valitsemisaladega käsitletakse erakondade käepikendustena ja valitsus on laadataoline kauplemiskontor,“ lõpetas Seeder enda kirja.