Esimesena said rajaga tutvuda särtsukad ja siis E-motikad. Kell 11.00 saigi mindud esimese stardi juurde. Päeva alustasid üheksa 2-aastast, kes läbisid ühe ringi. Kolm võistlusringi läbisid üksteist 3-aastast, kolmkümmend kuus 4-aastast, seitseteist 5-aastast, kaksteist 6–7-aastast last. Viis võistlusringi sõitsid kuusteist E-motikaga sõitvat last. Kuna 4-aastaseid lapsi oli niivõrd palju, siis neile tuli teha lausa kolm gruppi. Peale esimest võistlusringi oli 30-minutiline paus, mille ajal sai hüpata Krutski batuudil, süüa pannukaid ning tutvuda Mehka, Freetime’i, KTMi, Kiilimoto, Redmoto ja Särtsurendi telgis toimuvaga. Samuti sai proovida katsuda Rabaconda rehvivahetuspinki.

Päeva teised stardid tõid juurde juba mõnevõrra rohkem põnevust, sest igast sõidust selgusid Pro klassi edasipääsenud. Edasi pääsesid 3-aastastest Lucas Rauk 244, Stan Zuts 8, Stefan Midri 3, 4-aastastest Rasmus Uibo 80, Ragnar Laanep 24, Trevor Maalman 23, 5-aastastest Braian Teesalu 105, Cristiano Toodo 231, Henri Jürimäe 51, 6–7-aastastest Oliver Järvesoo 200, Romet Rinde 243, Lennart Steinmann 12. Pro sõidu stardis toimus ka suurem, kuid siiski õnnelik kukkumine, mis enamikku lapsi ei mõjutanud.

Jakdisaini holeshot’i võitis Oliver Järvesoo, kes samuti võitis esimese Särtsuka etapi, teiseks tuli Henri Jürimäe ja kolmandaks Braian Teesalu. Kõik lapsed said päeva lõpus medali ja tänu suurepärastele toetajatele ka head kingikotid. Pro klassi esikolmik sai Särtsuka hooaja esimesed karikad!

Järgmine võistlussõit toimub 19. mail Maardu MX lasterajal!