Reuters teatas aprilli lõpus, et Hiina pakub sildumiskohta USA sanktsioonide alla kuuluvale Vene kaubalaevale, mis on seotud Põhja-Korea relvavedudega Venemaale, selgus mõttekoja Royal United Services Institute’ilt (RUSI) saadud satelliidipiltidest.

Mõttekoja andmete kohaselt oli laev alates 2023. aasta augustist läbi viinud vähemalt 11 tarnet Põhja-Korea Rajini sadama ja Venemaa sadamate vahel, teatas RUSI.

Venemaa välisministeerium ütles vastuseks loo kommentaaripalvele, et „süüdistused Moskva ja Pyongyangi vastu sõjalises koostöös on alusetud ja põhjendamatud“.

„Mis puudutab Briti analüüsikeskust RUSI, siis me ei pea end kohustatuna andma kellelegi aru ebatäpse teabe eest, mida levitavad sellised struktuurid, mida keegi ei volitanud ega andnud järelevalvefunktsioone rahvusvahelise sanktsioonirežiimi järgimise jälgimiseks,“ ütles Vene välisministeerium.

Ministeeriumi sõnul ehitab Moskva suhteid Põhja-Koreaga vastastikuste huvide alusel. „See koostöö ei ole suunatud kolmandate riikide vastu ega ohusta julgeolekut regioonis ega maailmas tervikuna,“ lisas ministeerium.

Kommentaarides märgiti, et Venemaa pöörab ÜRO Julgeolekunõukogu liikmena „kõrgendatud tähelepanu Korea poolsaare rahu ja julgeoleku probleemidele ja ÜRO Julgeolekunõukogu otsuste elluviimisele, mis aitaksid ohtude taset vähendada“.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena