Seaduse vastu puhkesid juunis meeleavaldused ja rahutused, mille käigus on üle riigi hukkunud 100 ning vigastatud rohkem kui 500 inimest. Vastuhakkajate sõnul soosib kvoot valitseva partei Awami Liiga toetajaid ja suurendab riigi tööpuudust.

Riigi asutaja šeik Mudžibur Rahman kehtestas 1972. aastal kvoodi, mis reserveeris 30 protsendi valitsuse töökohtadest Pakistani-vastases vabadussõjas võidelnute lastele ja lastelastele. 2018. aastal kaotati süsteem ära, kuid taastati 5. juunil, kuna kohus kuulutas selle kaotamise ebaseaduslikuks.

Ülemkohtu uue korraldusega tuleb veteranide järeltulijate kvooti langetada 5%-le ja 93% jaotatakse meritokraatliku põhimõtte järgi. Veel 2% töökohtadest reserveeritakse rahvusvähemustele, transsoolistele ja puuetega inimestele.

Enne seda nimetas Bengali peaminister Sheikh Hasina meeleavaldajaid riigireeturiteks. Pärast kuu aega kestnud rahutusi suleti eelmisel nädalal ülikoolid ning blokeeriti sidevahendid välismaailmaga. Enne seda oli Hasina kehtestanud öise liikumiskeelu, kutsunud tänavatele riigi armee ning andnud neile käsu vägivallatsejate pihta tulistada. Sideblokaadiga on riigi interneti- ja mobiilside välismaaga peatatud ning riigis toimuva suhtes valitseb infosulg.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena