„Kantsler on loomulikult juhtumist teadlik ja, nagu kogu valitsus, on nende sündmuste pärast mures, eriti seoses surmaotsusega,“ ütles Saksamaa valitsuse pressiesindaja ajakirjanikele.

Neljapäeval edastas Valgevene riigitelevisioon videot, milles Krieger palus riigi juhilt Aljaksandr Lukašenkalt armu ja süüdistas Saksamaa valitsust tegevusetuses. Ekspertide hinnangul salvestati video temast sunniviisiliselt, vahendab Politico.

Minski kohus mõistis Kriegeri juuni lõpus surma, kuna väidetavalt paigutas ta Minski raudteeliinile lõhkekeha. Surmamõistetu väitis, et Ukraina salateenistus palus tal pildistada Valgevene sõjaobjekte, teatasid erinevad meediaväljaanded.

Kohtuprotsessi käigus leiti, et tema tegevus oli seotud Kastuś Kalinoŭski rügemendiga, mis koosneb Ukraina eest võitlevatest valgevenelastest, teatas Valgevene inimõigusorganisatsioon Viasna.

Süüdimõistev otsus sai teatavaks alles eelmise nädala lõpus. Samal päeval mõistis Venemaa spionaažis süüdi USA ajakirjaniku Evan Gershkovichi. Eksperdid kahtlustavad, et Venemaa ja Valgevene valitsused teevad koostööd, et saavutada vangide vahetamise kokkulepe, mis hõlmaks Kriegeri, Gershkovichi ja vangistatud Vene-USA ajakirjaniku Alsu Kurmaševa vahetamist.

Vastutasuks sooviksid nad tõenäoliselt Venemaa vastuluureteenistuse agenti Vadim Krasikovi, kes mõisteti Saksamaal vangi endise tšetšeeni komandöri mõrvamise eest 2019. aastal Berliinis.

Kuidas see lugu Sind tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena