Venemaa on viimaste nädalate jooksul kasutanud droonirünnakutes kaht erinevat tüüpi droone, mis on valmistatud vahtplastist ja vineerist, ütles ametnik Reutersile.

Ühel droonitüübil on ka kaamera ja Ukraina SIM-kaart, et saata pilte tagasi Venemaa sõjaväele.

„Nad tuvastavad, kus on meie mobiilsed rühmad, kus on kuulipildujad, mis võivad neid hävitada. Nad üritavad saada pilti, kus asub kogu meie õhutõrje,“ ütles Ukraina sõjaväeluure esindaja Andri Tšernjak.

See on järjekordne tõend Venemaa püüdlusest kohandada oma taktikat ja proovida uut tehnoloogiat, et saavutada edu oma igapäevastel raketi- ja droonirünnakutel Ukraina infrastruktuurile.

Alates sõja algusest 2022. aasta veebruaris on Venemaa õhurünnakute põhiliseks osaks olnud Iraanis disainitud Shahedi ründedroonid, mis lendavad sihtmärgini ja plahvatavad kokkupõrkel.

Uued kaameratega droonid ei kanna lõhkeaineid, kuid siiski sarnanevad välimuselt tavaliste Shahedi droonidega, ütles Tšernjak. Ta lisas, et teist tüüpi uued droonid ei pruugi sisaldada lõhkeaineid, kuid neid võib leiduda ainult väikeses koguses, et kasutada drooni peibutusvahendina.

Uued droonid on maapinnalt praktiliselt eristamatud, mistõttu tuleb droonid alla tulistada. See omakorda paljastab Ukraina õhutõrjesüsteemide asukohti, mida üritatakse kõigest väest varjata.

Tšernjaki sõnul maksavad uued droonid arvatavasti umbes 10 000 dollarit (9207 eurot), mis teeb nende tootmise võrreldes õhutõrjerakettidega palju odavamaks. Samuti võivad droonid lennata 1000 meetri kõrgusel, jättes need välja kuulipildujate ja muude automaatsete relvade ulatusest.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena
Jaga
Kommentaarid