Arvatakse, et välisriikide sekkumine süveneb veelgi pärast seda, kui demokraatide uueks presidendikandidaadiks tõusis Kamala Harris, vahendab Reuters.
„Me arvame, et välised jõud kohanevad nende sündmustega ja kaasavad oma mõjunarratiivi, püüdes õõnestada demokraatlikke institutsioone,“ ütles agentuuriga vestelnud luureametnik Reutersile.
USA president Joe Biden otsustas kandideerimisest loobuda 21. juulil, soovitades enda asemele kandidaadiks asepresident Kamala Harrist.
Riikliku luuredirektori ametis (DNI) töötava allika sõnul on tuvastatud välisriikide katseid luua oma narratiivi ka vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi tulistamise kohta, mis toimus 13. juulil.
Moskval ja Iraanil olevat tema sõnul samad eelistused kui eelmistel valimistel ning need lähevad omavahel vastuollu. Teheran üritab kahjustada vabariiklasi ja Moskva demokraate.
Iraani diplomaadid eitasid süüdistusi samamoodi nagu Vene saatkond USAs, kes nimetas neid absurdseks.
Vaenulikud riigid kasutavad USA elanike arvamuste mõjutamiseks nii kommunikatsiooni- kui ka reklaamifirmasid. Varem on tuvastatud Venemaal baseeruvatele lobifirmade palkamist teenuste osutamiseks USAs. Selliseid firmasid on ka Lõuna-Ameerikas kui ka Lähis-Idas.
Ka Hiina valitsus kasutab sarnaseid meetmeid Ameerikas operatsioonide läbiviimiseks, kuid arvatakse, et eesmärk pole niivõrd mõjutada valimisi kui lõhestada ühiskonda meedia kaudu, vahendab Reuters.
Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov nimetas USA luure väiteid absurdseteks.
„Mis puudutab neid süüdistusi, siis need on absurdsed. Me lükkame need otsustavalt ümber. Pigem annab USA luurekogukond järele moodsatele trendidele sisepoliitikas, neil on vaja vaenlasi otsida. Paremat vaenlast kui Venemaa ameeriklased välja mõelda ei suuda,“ lausus Peskov ajakirjanikele, vahendab Interfax.