Järjekordne katkestus tuli kaks nädalat peale seda, kui umbes 8.5 miljonit firma tarkvaraga arvutit, 1% kõigist maailmas kasutusel olevat, lakkasid töötamast, häirides tervishoiu, meediateenuste ja transpordi tööd.

30. juulil toimunud uus ülemaailmne tõrge Windowsi seadmetes kestis 10 tundi ning mõjutas seekord tuhandete kasutajate tegevust.

Tõrge tuleb kaks nädalat peale vigast küberjulgeolekufirma CrowdStrike’i tarkvaravärskendust, mille tõttu lakkasid miljonid arvutid ülemaailmselt töötamast. „Tundub veidi sürreaalne, et Microsofti võrguteenustes on meil järjekordne tõsine katkestus,“ ütles arvutiturbeekspert professor Alan Woodward BBC-le. CrowdStrike on üks maailma suurimaid turvatarkvara pakkujaid ning kasutab internetis toimivat platvormi Falcon, et pakkuda ülevaadet ja kaitset küberohtude vastu.

Microsofti teatel tingis praeguse rikke DDOs-rünnak (Distributed Denial of Service), mis seisneb teenuste ülekoormamises.

Küberturvalisuse firma Hackuity asepresident Sylvain Cortes ütles Daily Mailile, et selliseid rünnakuid võivad korraldada nii üksikisikud kui riigid. Tema sõnul on vaja lisauurimist, et tuvastada rünnaku päritolu.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena