Justiitsminister Liisa Pakosta (Eesti 200) teatas otsusest valitsuse pressikonverentsil. „Kuidas otsustab Ševljakov – kas ta kaebab selle valitsuse otsuse veel halduskohtusse või mitte, see on tema otsustada. See võimalus tal jääb ja nagu me varasemast teame, siis seda suure tõenäosusega ka kasutatakse,“ ütles ta.

Ševljakovi advokaat Yaroslav Radziwilli sõnul kaebavad nad ilmselt otsuse halduskohtusse edasi. „Me pole rahul valitsuse otsusega,“ lausus ta.

Ševljakov vahistati USA palvel eelmisel aastal 28. märtsil Eestis. Arreteerimise ajal konfiskeeriti Eestis talle adresseeritud saadetised, sh 130 kilogrammi mahus raadiotehnikat.

Harju maakohus arutas eelmisel aastal, kas ärimees ameeriklastele välja anda. Süüdimõistmise korral ootaks teda seal 20-aastane vangistus. Harju maakohtu kohtunik Margit Roots-Dervishi rahuldas toona taotluse, tunnistades Ševljakovi väljaandmise USA-le kriminaalmenetluse jätkamiseks lubatavaks.

„Aastaid on Ševljakovi loodud petuvõrgustik võimaldanud tal väidetavasti Venemaa sõjaväele USA-s toodetud tundlikke elektroonikaseadmeid hankida. Tema illegaalselt soetatud kõrgetasemeline Ameerika Ühendriikide tehnoloogia on ohustanud inimeste elu nii Ukrainas kui ka USA-s,“ on kirjeldanud FBI Houstoni büroo juhtivuurija James Smith Ševljakovi väidetavaid tegemisi.

Et oma ebaseaduslikku tegevust varjata, lõi Ševljakov süüdistuse kohaselt keeruka skeemi, kasutades saadetisi tellides ja Venemaale edasi saates valenimesid ja varifirmade võrgustikku. Ta jätkas oma tegevust hoolimata sellest, et oli kantud USA valitsuse keelatud kaubavahetajate nimekirja, märkis FBI.