Kliinikumi esindajad rääkisid pressikonverentsil, et vesi hakkas sisse tulema kell 8.40 ning vee äravool ei toiminud.

Vesi liikus edasi mööda maja ja kaldteid ka sterilisatsioonilattu. Ravimid kliinikumi esindajate sõnul kahjustada ei saanud ning ka muid suuremaid kahjustusi välja ei toodud.

Kliinikumis oli vesi ka alajaamade ümbruses, mis hakkas päästeameti sõnul alajaamadesse sisse minema. Päästjad pumpasid vett välja nii alajaamade ümbrusest, kui keldrist, sest kaldtee kaudu oli 10 cm kõrgusega uputus tekkinud ka keldrisse.

Päästeameti kommunikatsioonijuht Marek Kiik sõnas, et uputusolukordades palju teha ei saa, kui oodata, kuni veetase langeks. „Loodusjõudude vastu ei saa,“ ütles ta.

Veekahjustuse ajal tuli kliinikumil peatada närvikliiniku, ortopeediakliiniku ja kirurgiakliiniku vastuvõtud. Samuti peatati päevakirurgiakeskuse operatsioonid. Hommikul polnud võimalik väljastada ka apteegis valmistatavaid ravimeid, sest süsteemid olid rikkis.

Kliinikum vabandab võimalike ebamugavuste pärast ning võtab ühendust patsientidega, kelle vastuvõtud ära jäid. Normaalne töörütm peaks taastuma ja vesi peaks välja pumbatud saama keskpäevaks.

Delfi andmetel oli veel 11.30 seisuga apteek ja R-Kiosk voolukatkestuse tõttu suletud ning kliinikumi personal peab kriisikoosolekuid, et olla valmis uuteks ootamatusteks ehk oht ei pruugi olla veel sugugi möödas.

Päästeamet: teisi ohtlikke olukordi pole täna seni tekkinud

Päästeameti kommunikatsiooni juht Marek Kiik sõnas, et väljakutseid on päästeametile seoses uputustega tehtud täna veelgi, kuid teisi ohtlikke olukordi pole seni tekkinud. Üheks ohtlikuks olukorraks loetles ta näiteks, kui elektrikilp hakkab vee alla jääma.

„Ühel oli näiteks hoov vee all ja oli hädas, et ei saa elamule ligi, aga seal ei ole otsest ohtu. Tulebki oodata, kuni veetase langeb,“ ütles päästeameti kommunikatsioonijuht.