Ühe ajateenija ema ütles, et kui tema poeg 3. augustil vande andis, sai teatavaks, et nad saadetakse Kurski oblastisse. Teise ema sõnul lõid ajateenijate vanemad internetis vestlusgrupi, et poiste Kurski oblastisse saatmine ära hoida.

Ajateenijate vanemad kirjutavad, et pojad võeti ajateenistusse alles juuli alguses. Vanemad kinnitavad sotsiaalmeedias, et sõjaväeosas käivad ettevalmistused sõdurite Kurskisse saatmiseks, ja nõuavad, et neid sinna ei saadetaks.

„On moodustatud Kurski pataljonid. Seda informatsiooni kinnitas meile juhtkond vandeandmisel 3. augustil. Kurski oblastis käib lahingutegevus ja on oht meie poegade elule. Juhtkond ei pea kinni Vladimir Putini avaldusest 2023. aasta 13. juunist – mitte saata ajateenistust läbivaid sõdureid lahingutegevuse tsooni,“ öeldakse teates.

Üks organisatsioon, mis tegeleb Vene sõduritele õigusabi andmisega, kinnitas Agentstvole, et ajateenijate vanemad on pöördunud petitsiooniga sõjaväeprokuratuuri ja presidendi poole.

Murmanski 80. motolaskurdiviisi ajateenijate Kurski oblastisse saatmisest teatasid ka Telegrami kanalid „Astra“ ja „Ostorožno, novosti“. Õiguskaitse projekt „Idite lesom“ kinnitas, et Leningradi oblastist on Kurski alla juba viidud 250 ajateenijat.

Lisaks sellele sunnitakse Ukraina vägede sissetungi ajal Kurski oblasti piirilt evakueeritud ajateenijaid kaitseministeeriumiga lepinguid sõlmima, et nad uuesti eesliinile saata, teatas „Vjorstka“. Vanemate sõnul on ühes Kurski piirkonna sõjaväeosas 150 ajateenijat.

Važnõje Istorii teatel on mõned Kurski oblastis viibinud ajateenijad ka vangi langenud. „Vjorstka“ andmetel võib neid olla vähemalt 30.

Vene riigiduuma liige Andrei Guruljov kuulutas, et ajateenijad lõid Kurski oblastis tagasi terve Ukraina brigaadi, kusjuures kedagi ei kaotatud.

„Me oleme kõiki sõdu – Afganistan, Tšetšeenia – kellega pidanud? Ajateenijatega ju,“ meenutas Guruljov.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena
Jaga
Kommentaarid