Eriti ohustatud on lapsed, vanemaealised ja nõrga immuunsüsteemiga inimesed.

Saastumise täpne allikas ei ole terviseameti Põhja regionaalosakonna juhataja Tiia Luhti sõnul teada. Ingliranda viib aga tema sõnul kolm sademevee väljalaske toru.

„Russalka mälestusmärgi lähedal asuva surfimaja kõrval avanevast torust on varasemalt korduvalt tuvastatud fekaalsete bakteritega reostunud vett. Reostumise tõenäosust on tõstnud lähiajal aset leidnud tugevad vihmasajud, mille tagajärjel on piirkonnast torustike kaudu merre voolanud rohkelt pinnasega segunenud vett,“ sõnas Luht.

Pole ametlik supluskoht

Luhti sõnul ei ole Tallinn võtnud Ingliranda kasutusele ametliku supluskohana, mistõttu on seal rannas suplemine ka rangelt mittesoovitatav.

Kohaliku omavalitsuse panustamine supluskohta tooks kaasa täiendavaid kohustusi: suplushooajal tuleb regulaarselt suplusvee analüüse võtta, rand tuleb hoida korras, seal ei tohi olla jäätmeid, ala peab olema tähistatud, jne.

„Inglirand ei ole aga ametliku supluskohana kasutusele võetud ning seetõttu ei seirata seal regulaarselt ka veekvaliteeti. Praegusel juhul võttis Terviseamet veeanalüüsid omal algatusel, sest haiglasse sattus mitmeid lapsi, kes olid kõik viibinud Inglirannas,“ lausus Luht.

Praeguseks on Luhti sõnul tuvastatud vähesel määral E.coli esinemist. Homme selgub ka soole enterokokkide täpsem sisaldus.

„Inglirannas tuleb värskendada silte, mis hoiataksid inimesi võimaliku reostuse ja terviseohtude eest. Samuti juhtisime tähelepanu üldise hügieeni tõstmiseks, mis tähendab, et tuleb tagada regulaarne tualettruumide puhastus ja kätepesu võimalus. Kui olete vees viibinud, tuleb ennast korralikult sooja vee ja seebiga puhtaks pesta,“ lausus Luht.

Terviseamet soovitab tema sõnul ujuda ametlikes supluskohtades, sest nende kohta on olemas veekvaliteedi andmed ning nende üle teostatakse järelevalvet.

Ametlike ujumiskohtade nimekiri on avaldatud Terviseameti veebilehel.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena