Surnud kalad moodustasid sadamas hõbedase vaiba ja levitasid jubedat haisu, mis pani elanikke ja võime neid veest koristama, vahendab Guardian.

„Neid on kilomeetreid,“ ütles kohaliku volikogu liige Stelios Limnios Reutersile. „Mitte ainult rannikul, vaid ka Pagasitikose lahe keskel.“

Eile koguti surnud kalu kokku traalerite järel veetavate võrkudega, mis tühjendati veokite kastidesse. 24 tunniga koguti võimude teatel kokku üle 40 tonni surnud kalu.

Volose linnapea Achilleas Beos ütles, et hais on talumatu. Pressikonverentsil süüdistas ta Kreeka valitsust selles, et probleemiga jäeti tegelemata enne, kui see linna jõudis. Beose sõnul võivad roiskuvad kalad tekitada teiste elusolendite jaoks keskkonnakatastroofi.

Ekspertide sõnul põhjustasid selle probleemi eelmise aasta ajaloolised üleujutused, mis uputasid põhja pool Tessaalia tasandiku. Üleujutused täitsid uuesti veega lähedal asuva järve, mis tühjendati 1962. aastal malaariaga võitlemiseks. Järv muutus normaalsest kolm korda suuremaks.

Pärast seda on aga veetase järves oluliselt langenud ja viinud mageveekalad mööda jõge Volose sadama suunas, kus nad hukkuvad.

Jõesuudmesse ei pandud võrku, mis oleks kalu kinni hoidnud. Kui kalad merre jõudsid, tappis nad tõenäoliselt soolane vesi, teatasid eksperdid.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena