Kes taotlenud, kes ajahädas. Värsked ministrid peavad läbima täiesti salajase teabe loa saamise kadalipu
(33)![23. juulil andis uus valitsus ametivande. Osal neist oli selleks hetkeks täiesti salajase teabe luba juba olemas, osa asus peagi asja kallale, ent on ka üks, kes pole siiani loa taotlemiseks tarviliku mahuka ankeedi täitmiseni jõudnud.](https://images.delfi.ee/media-api-image-cropper/v1/007763d7-eacf-4b96-aa07-8c04e6976b95.jpg?noup&w=1200&h=711)
Venemaa täiemahuline sissetung Ukrainasse tõi kaasa vajaduse, et kõik valitsuse liikmed saaksid osa tundlikust ehk täiesti salajasest teabest. Seega palus toonane peaminister Kaja Kallas kõigil oma kabinetiliikmetel seda luba taotleda. Ka peaminister Kristen Michal palus kohe uue valitsuse esimesel istungil ministritel täiesti salajase välisteabe loaga seotu korda ajada.
Eesti riigisaladuse kõrgeim luba on ametikohajärgselt kõigil ministritel automaatselt olemas, ent Vabariigi Valitsuse julgeolekukomisjoni kuuluvate ministrite jaoks on elementaarne ka NATO loa olemasolu. Julgeolekukomisjoni kuuluvad Eesti 14 ministrist kaheksa: peaminister, justiitsminister, kaitseminister, kliimaminister, majandus- ja tööstusminister, rahandusminister, siseminister ja välisminister.