Eile teatas Eesti 200, et nad ei toeta palgafondi maksustamist. Sama on varem öelnud ka sotsid. Michal ütles, et ettevõtete maksustamise alus on veel arutamisel. „Ehk jõuame järgmisel nädalal otsuseni. Palgafondi maksu idee tuli ettevõtjatelt. Mõtteid on veel, arutame need koalitsioonipartnerite vahel läbi,“ lisas ta.

Eesti 200 juht ja haridusminister Kristina Kallas ütles, et erakond on alternatiividele avatud. „Ettevõtete kasumi maksustamine meile ei meeldi, üldse maksude tõstmine ka mitte. On vaja vastu võtta otsus, mis majanduskeskkonda kõige vähem negatiivselt mõjutab,“ sõnas ta.

Jutuks tuli veel, kas haridusvaldkonnas plaanitavad kärped puudutavad ka koolitoitu või huviharidusele antavaid toetusi. Kallase sõnul koolilõuna kärbet ei tule. „Huvihariduse küsimus on laual. See on toetusmeede ja toetusmeetmed on kärpe all, aga täna ei ole otsustatud, kas me seda teeme,“ märkis ta.

Hartman ütles, et huvihariduse teema riivab teda isiklikult ning tema soov on, et huviharidus jäetaks välja. „Ma ei tea, mida arvab erakond, aga huviharidusega olen isiklikult väga palju seotud. Kui me räägime sellest, et me soovime õpetajaid väärtustada, siis formaalse ja mitte formaalse hariduse vahel ei peaks üht teisele eelistama,“ sõnas ta.

ERR küsis ministritelt, kas erakondade rahastamine läheb samuti kärpe alla ning kuidas see hakkab mõjutama erakondade tegevust. „See puudutab erakondi samamoodi nagu kõiki teisi. Erakondade võimekus erinevateks tegevusteks väheneb mõnevõrra,“ ütles peaminister.

Hartman ütles, et kärbe kindlasti mõjutab, ent kuidas see sotse otseselt mõjutab, ei oska ta täna öelda. „Tuleb vaadata kulud üle ja otsida sissetulekuallikaid,“ rääkis ta.

Loe blogist rohkem, mida pressikonverentsil räägiti:

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena