Otepää lähedal asuva tehnoloogilise kunsti talu Maajaam kuppelmaastikul toimuv kunstinäitus käsitleb inimese, looduse ja tehnoloogia vahelisi suhteid ajajärgul, mil tasakaalu leidmine nende kahe vahel on olulisem kui kunagi varem. Rahvusvaheline näitus kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi ja on suve jooksul kutsunud kohale juba üle 5000 külastaja.

Kätte on jõudnud viimane nädal, mil saab tehnoloogilist kunsti avastada – pöörelda ühes muruga, transportida konveierilindi abil käbisid metsast välja, kanda kasepuu ainulaadset parfüümi ja elada kaasa võimatuna näiva ülesandega robotile. Näituse lahtioleku viimasel nädalavahetusel 14.-15. septembril jõuab Maajaama kuplite vahele ja installatsioonide sekka ka täiendavaid helilisi ja performatiivseid sekkumisi, mis annavad metsikule näitusele kohase lõppakordi.

„Metsikute helide“ nädalavahetuse jooksul toimub näituse keskkonnas mitmeid unikaalseid etteasteid ja installatsioone, mis lisavad kogemusele uue, helilise mõõtme. Kunstnikud Klemens Kohlweis & Andreas Zißler „Päikese olevuste“ triost teevad live-esituse paraboolsetel kõlaritel. Ekke Västrik salvestab ja uurib Maajaama helimaastikke otsides helisid veesilmadelt ja märgaladelt. Aivar Tõnso avardab oma ruumilise heli installatsiooniga ümbritsevat keskkonda ja Raul Keller püüab imaginaarseid raadiolaineid. Tõnis Koppel esitab lisaks oma loomingule kontrabassil ka helilooja Liisa Hirschi teose, mis pöörleb nii helis kui ruumis, sest leiab aset Julijonas Urbonase loodud pöörleval mururingil „Muru tsentrifuug“. Jan Teeveti, Henri Hüti & Algorütmide arheoloogiline kuuldemäng kutsub külastajaid metallidetektoriga maastikku uurima. Ieva Matveja teeb live-performance’i, kus ta kasutab Maajaamas salvestatud keskkonnahelisid.

Helisündmusele pääseb näituse piletiga. 14. septembril toob huvilised Tallinnast ja Tartust kohale ka kunstibuss, päevase sündmuse bussipiletid on müügil Piletilevis. Helisündmuse „Metsikud helid“ toimumist toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo: www.wildbits.ee

Jaga
Kommentaarid