FOTOD | Sotsiaalministeerium tunnustas suitsiidiennetuse päeval kolme Delfi Meedia lugu
Tänavu pälvis Papageno preemia Delfi Meedia ajakirjaniku Kerttu Jänese lugu „Teismelise tüdruku suitsiidisurm, mida poleks pidanud juhtuma.“
Täna, suitsiidiennetuse päeval, andsid Eesti Noorte Ajakirjanike Selts ja Sotsiaalministeerium välja Papageno preemia. Peaauhinna pälvis Kerttu Jänese lugu „Teismelise tüdruku suitsiidisurm, mida poleks pidanud juhtuma. „Emme, ära nuta... Sa oled imeline ema““. Parima loo autorit tunnustatakse 1000 euro suuruse preemiaga.
Teise koha ja Estonia kinkekaardiga premeeriti Kärt Anvelti lugu „„Peaasi et kontakt ei kaoks“. Kõne päästekorraldajaga päästis noore inimese elu“. Samuti tunnustati Katariina Libe lugu „Kui teismeline on depressioonis, tasub abi otsida kohe! „Nädal enne enesetappu käis ta tantsutunnis, kus naeratas…““ suitsiidiennetusse panustamise eest.
Eesti Noorte Ajakirjanike Seltsi esindaja Brita-Maria Alase sõnul näitavad žürii ees aruteluks olnud lood hästi, kui palju on erinevaid lähenemisnurki ja viise suitsiidi kajastamiseks. „Mõni lugu rääkis lähedase vaatevinklist, mõni abivajaja omast. Peamise märksõnana võib välja tuua aga lootuse ja seda annab Kerttu Jänese lugu kõige paremini edasi,“ selgitas Alas.
Lugusid hindas valdkonna ekspertidest, ajakirjanikest ja suitsiidiga lähedalt kokku puutunud inimestest koosnev komisjon, kes valis rahvusvaheliselt tunnustatud kriteeriumite alusel välja enim Papageno efekti toetava kajastuse.
Papageno preemia loodi eesmärgiga tunnustada ajakirjanikke, kes on läbi oma töö andnud panuse suitsiidiennetusse ja Papageno efekti levimisele Eesti meediamaastikul. Preemia nimi tuleb Mozarti ooperist „Võluflööt“, kus peategelane Papageno, kes kaalus endalt elu võtmist, leidis lõpuks abi ja toetust, meenutades, et elus on alati lootust ja võimalusi.
Lisateave Papageno preemiast, hindamiskriteeriumitest ning suitsiidide kajastamise heast tavast on kättesaadav SIIT.