Performatiivne installatsioon seab kahtluse alla üldlevinud ja tavapärased tajumise viisid ning väärtused. Tuginedes mitmekülgsetele uuringutele semiootikas, sotsioloogias ja kommunikatsioonis, uurib installatsioon uusi võimalusi, kuidas mõelda. Etenduskunstnikud on loonud erinevatest kunstilistest ja akadeemilistest elementidest installatsiooni, mis ühendab videod, helid, inimkehad ning looduslikud ja kunstlikud materjalid.

Keisuke Sugawara on Berliinis baseeruv Jaapani etenduskunstnik ja koreograaf, kes on tegutsenud kunsti valdkonnas üle kümne aasta. Tema teosed keskenduvad installatsioonikunstile, tuues fookusesse füüsilisele keskkonna, et anda võimalus publikule kogeda ruumi tervikuna. Alates 2017. aastast on ta elanud Saksamaal ning lavastanud üle kümne etenduse. Samuti on ta osalenud mitmetel rahvusvahelistel kunstifestivalidel.

Shion Yokoo väljendab end ja ümbritsevat (etendus)kunsti inimlikul ja ausal moel, uurides nii teoreetilist kui ka praktilist teatraalsust ja antiteatraalsust. Shion on pärit Jaapanist, kuid praegu elab ja tegutseb Eestis. Ta lõpetas Viljandi kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala ning Tartu Ülikooli semiootika magistrantuuri ning hetkel õpib Tallinna Ülikooli doktorantuuris.

Sündmuse videosisul on eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid ning saalis on käe- ja/või seljatugedega istekohad.

Performatiivse installatsiooni „Peal kiri peal“ partnerid on EU-Japan Fest ja Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia. Projekt „Peal kiri peal“ on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Euroopa kultuuripealinna tegemisi toetavad A. Le Coq, Delfi Meedia, Top Auto ja Lux Express.

Rohkem infot sündmuse kohta leiab Tartu 2024 veebilehelt.

PEAL KIRI PEAL

Autorid: Keisuke Sugawara ja Shion Yokoo
Tehniline tugi: Tatsumi Ryusui ja Marko Odar
Foto- ja videograaf: Kärt Petser

Installatsioone on võimalik külastada Viljandi Koidu seltsimajas neljapäeval, 12.09 kell 18–22 ja laupäeval, 14.09 kell 14–18.

Piletid on saadaval Piletilevis.

Jaga
Kommentaarid