Et ettevõtlusega alustamine võib olla päris suur väljakutse, julgustab ettevõtja ning AIPowerment kogukonna looja Sandra Reivik kõiki huvilisi ettevõtluspäeval osalema. Minu esimesed sammud ettevõtlusmaailmas said alguse sellest, et ümbritsesin end sarnaselt mõtlevate ja ettevõtlike inimestega. Ettevõtluspäeval osalemine on suurepärane võimalus saada praktilisi näpunäiteid ja inspiratsiooni, et astuda julgeid samme ettevõtluse teel või arendada oma äritegevust uue hingamisega edasi,“ selgitab ta.

Kuula teiste kogemusi!

Tallinna ettevõtluspäeva tihedast programmist saab praktiliste nõuannete ja inspiratsiooni kõrval kuulda teiste ja jagada enda kogemusi. Nii keskendubki päeva avaseminar „Ettemõte ehk kuidas teha targemaid otsuseid ettevõtlusega alustamisel“ ettevõtlushuvilisele ja alustavatele ettevõtjatele, kes soovivad oma äritegevuse planeerimisel vältida levinud vigu ja teha teadlikumaid valikuid. Seminaril jagavad kogenud ettevõtjad oma lugusid ja õppetunde, mis aitavad vältida tüüpilisi lõkse ja keskenduda tegevustele, mis eduni viivad. Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsatsiooni seminaril „Oleks mina sama tark kui teised tagantjärgi“ saab aga kuulata naisettevõtjate kogemusi, praktilisi nõuandeid ja ka „ämbreid“, mida oleks tark vältida.

Karjääripöörajatele, kes alles kaaluvad teekonda ettevõtjana, annab „Ettemõte“ võimaluse uurida, milliseid esimesi samme ja ressursse on vaja oma unistuste elluviimiseks. Programmis on mitmeid seminare ja töötubasid, mille fookuses on ettevõtlusega alustamise põhialused, isiklike ja finantsiliste riskide haldamine ning uute võimaluste leidmine.

Vaata meeldetuletust möödunud aasta Tallinna Ettevõtluspäevast.Kui sa pole varem ettevõtluspäeval osalenud, siis saad lühikese ülevaate, milline see energiat, loovust, uusi teadmisi, kontakte ja võimalusi täis päev välja näeb.

Tehisarust turunduse ja personaliteemadeni

Traditsioonilise ettevõtluspäeva kavas on ka mitmeid uuenduslikke tööriistu ja suundi tutvustavaid sündmusi. Tehisaru võimalusi käsitletakse põhjalikumalt seminaril „Tehisintellekt ettevõtte strateegias – kuidas valmistuda tulevikuks?“, kus on luubi all võimalused tehisaru äritegevusse kaasamiseks alates praktiliste tööriistadest AI kaasamiseni ettevõtte strateegiasse ja otsustusprotsessi. Kas ettevõtte tehisaru idee väärib aga rakendamist ja kuidas sellega algust teha, saab teada Tehnopoli AI ideepäeva töötoas.

Gerlyn Tiigemäe sõnul, kes tehisaru seminari koos Sandra Reivikuga läbi viib, on tänu generatiivse AI tulekule kõigil võimalus uusi teadmisi omandada varasemast oluliselt kiiremini. „Tehisaru kaasamine võimaldab alustada ettevõtlusega ka väiksemas mahus ja näiteks palgatöö kõrvalt,“ selgitab ta soovitades kõigil ettevõtlusmeelsetel ettevõtluspäeval osaleda.

„Ettevõtluspäev pakub rohkelt teemasid, et omale huvipakkuvast valdkonnast ideid noppida ja miks mitte uus lisatulu allikas leida!“ sõnab Tiigemäe.

Mitmed ettevõtluspäeva loengud keskenduvad ka personaliteemadele nagu tulevikuoskused, motivatsioon, töötajate füüsiline ja vaimne heaolu, mentorlus, uute töötajate läbimõeldud värbamine ja nende hoidmine ning talendijuhtimine laiemalt. Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja eestvedamisel toimuval tempokal hommikuseminaril „Ettemõte: Kes on sinu töötaja 10 aasta pärast?“ võetakse luubi alla ettevõtete ja töötajate tulevikuperspektiiv ning arutletakse, kuidas suurendada töökohtade atraktiivsust ja kuidas ettevõtjad personaliga seotud väljakutsetega toime võiksid tulla.

Turundusseminaridelt saab aga praktilisi nõuandeid digiturundusstrateegia koostamiseks ja sotsiaalmeedia parimaks kasutamiseks. Lisaks on kõne all kaubamärgistrateegia, külalislahkuse turunduse põhimõtted, veebilehe loomine Wordpressi ja tehisaru abil ning lõhnaturunduse võimalused.

Registreeri ettevõtluspäevale juba täna!

21. korda toimuval Tallinna ettevõtluspäeval osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine seminaridele veebis.

Enamus sündmustest toimub Radisson Collection hotelli konverentsikeskuses aadressil Rävala pst 3. Lisaks toimub seminar SEB Panga hoones Tornimäel, ringkäigud Tallinna Raeapteegis ja Tallinna Ülikooli laborites, samuti on kavas veebiseminare.

Ettevõtluspäeva programm sünnib tihedas koostöös partneritega, kelle seas on Tallinna Ülikool, TalTech, Ettevõtluskõrgkool Mainor, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, teadus- ja ärilinnak Tehnopol, Eesti Toiduainetööstuse Liit, Eesti Tuleviku-uuringute Instituut, Tallinna Ettevõtlusinkubaator, Ettevõtluse Innovatsiooni Sihtasutus, Eesti Töötukassa, Statistikaamet, Patendiamet jpt

Ettevõtluspäeva raames, 2.oktoobril, tunnustatakse traditsiooniliselt Tallinna silmapaistvamaid ettevõtjaid ja ettevõtluse edendajaid ning antakse üle tänavused Tallinna ettevõtlusauhinnad.

Jaga
Kommentaarid