Venemaa katse hoida kokkuleppe vastuvõtmine ära põhjendusel, et see esindavat lääneriikide huve, lükati tagasi häältega 143-7. 15 riiki jäi erapooletuks, vahendab Guardian.

Venemaa delegatsioon teatas, et kui hääletust „tulevikupakti“ üle edasisteks läbirääkimisteks edasi ei lükata, taotleb ta sellesse paranduse lisamist, mis kinnitaks, et põhiküsimused, mida pakt puudutab, on riikide oma jurisdiktsiooni all ja ÜRO ei peaks neisse sekkuma.

Valdav enamik ÜRO peaassamblee liikmesriikidest hääletas aga Venemaa nõudmise maha.

Venemaa sammule vastasid pahaselt näiteks Aafrika Liidu ja Mehhiko esindajad, kes rõhutasid, et Moskval on väga väike toetus selliste riikide poolt nagu Valgevene, Venezuela, Süüria ja Iraan.

Kongo Vabariigi juhitud Aafrika Liit kutsus Venemaa parandust tagasi lükkama.

Globaalses lõunas peavad paljud seda tulevikupakti heade kavatsustega ja vajalikuks kollektiivseks jõupingutuseks ÜRO uuendamiseks ning suhteliselt populaarse peasekretäri António Guterresi isiklikuks pärandiks.

Venemaa oli vastu pakti eelnõu 25 sättele. Muu hulgas tahtis Venemaa oma riikliku jurisdiktsiooni ülimuslikkuse säilitamist ning taunis sätet universaalsest õigusest seksuaal- ja reproduktiivsele tervishoiule ja laiemalt soolise võrdõiguslikkuse suurendamist.