Allveelaev uppus tõenäoliselt millalgi mais või juunis, kui satelliidifotod näitasid kraanasid, mis olid ilmselt mõeldud selle jõepõhjast ülestõstmiseks, ütles anonüümseks jäänud ametnik.

Hiina välisministeeriumi kõneisik ütles täna, et ei ole selle teemaga tuttav, ega andnud mingit informatsiooni.

Esimesena teatas uppunud allveelaevast Wall Street Journal. USA endine allveelaevnik ja mõttekoja Center for a New American Security analüütik Thomas Shugart märkas intsidenti allveelaevaga juulis, kuigi siis ei olnud avalikult teada, et tegemist oli Zhou-klassi alusega.

Associated Pressi analüüsitud Planet Labs PBC satelliidifotod näitavad enne intsidenti Jangtse jõel Shuangliu laevatehases kai ääres seisnud allveelaeva. 15. juunil tehtud foto näib aga näitavat kas täielikult või osaliselt vee all olevat allveelaeva, mida ümbritsevad päästetehnika ja kraanad. Samuti on selle ümber igasuguste lekete piiramiseks mõeldud tõkked.

25. augusti fotol seisab kai ääres taas allveelaev. Pole teada, kas tegemist on sama alusega.

Ei ole teada, kas uppunud allveelaeval oli juba tuumakütust või kas selle reaktor töötas intsidendi ajal. Mingist radiatsioonilekkest pole teateid olnud.

Eelmise aasta seisuga oli Hiinal USA andmetel kasutusel kuus tuumajõul liikuvat ballistiliste rakettide allveelaeva, kuus tuumajõul liikuvat ründeallveelaeva ja 48 diiselelektrilist ründeallveelaeva.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena