4. oktoobri päeval sai politsei teate, et Alutaguse vallas läks hommikul suurem seltskond inimesi metsa vaba aega veetma. Kokkuleppe järgi pidid nad kell 16 auto juures kokku saama ja koju sõitma, kuid üht nendega kaasas olnud 79-aastast härrat auto juurde tagasi ei tulnud. Kuna mehel oli telefon kaasas, tehti kiirelt selgeks, et ta on ekselnud kuskile soisele alale ning ei oska metsast enam välja tulla. Seltskond tegi kõne hädaabisse ja politsei käivitas otsinguoperatsiooni.

Sündmuskohale saadeti appi aina rohkem jõudusid alustades patrullidest ja droonidest kuni teenistuskoerteni välja. Piirkond otsiti koerte abil kohati kuni 10 km ulatuses läbi. Samuti kasutati pimeduse saabudes rakette, et abivajajale nendega liikumissuunda näidata, kuid needki kahjuks tulemust ei andnud.

Lennusalk tegi tubli töö

Täiendavalt kaasati otsingule ka PPA lennusalk, mille kopterimeeskonnal õnnestus abivajaja asukoht vastu ööd kindlaks teha. Kuna leiukoht oli soine, vintsis politsei abivajaja kopteri pardale ja lennutas ta kordonisse. Kiirabi hindas mehe tervise heaks ja patrull viis ta ära koju puhkama.

PPA lennusalga eskadrilli ülem Andres Rahkema kiitis, et abivajaja tegi väga head koostööd. „Sündmuskohale saabudes saime kohe tagasisidet, et mees nägi nüüdsama kopterit üle lendamas. Küsisime, et mees viipaks helendava telefoniekraaniga taeva suunas ning kopteri võimsate öövaatlusseadmetega tuvastasime selle valgusallika väga kiirelt,“ rääkis Rahkema. „Edasi järgnes juba töö selle nimel, kuidas eakas mees soost kätte saada. Arvestades maastiku keerukust otsustasime ta kopteripardale vintsida.“

Rahkema lisas, et metsa eksides ja hätta sattudes tuleb kindlasti vältida kõnesid kõrvalistele inimestele, mis asjata akut kulutavad. „Akut tuleb säästa, sest kui politseil kaob võimalus abivajajaga suhelda, pikeneb reeglina ka abi kohale jõudmise aeg,“ ütles Rahkema.