KUULA | Koputa sellele uksele ja mine räägi koordinaatoriga
„Olin ühel sombusel sügispäeval Tallinna Ülikoolis anatoomiaklassi ukse taga – äsja töölt ära tulnud ja üürikorteri lepingu üles öelnud. Juhuslikult jalutas vastu sõbranna, kes küsis, kuidas läheb, ja viskas nii muuseas nalja, et kui sa töötu ja kodutu oled, kasuta Erasmuse programmi – siin ju miski enam kinni ei hoia. Selsamal hetkel sain aru, et enam õigemat hetke selleks ei tule – otsus oli langetatud. Olin parasjagu bakalaureuse teisel kursusel.“ Nii kirjutas Delfi Meedia erilahenduste ja sisuturunduse toimetaja Liisbet Estra aprillikuises loos „Erasmuse kogemus ületab kõik ülikooliaastad“.
Selles taskuhäälingu osas just temaga saatejuht Sabina Sägi vestlebki ning uuesti Estra Granada ülikooli Erasmuse kogemusele tagasi vaadatakse. Muide, Liisbeti näol on tegemist esimese Erasmuse taskuhäälingu külalisega, kes on sündinud 21. sajandil.
Ta jagab, kuidas saada Hispaanias hakkama nii, kui keelt veel väga hästi ei oska, mida teeks ta teisiti, kui võtaks sama retke ette praeguste teadmistega ning mille järgi seada enda isikliku Erasmuse kogemuse prioriteete.
Ka rahast räägitakse. „Suurema osa minu kulusid kattis Erasmuse toetus ära,“ kinnitab ta. Juttu tuleb ka Erasmuse lisavõimalustest, näiteks täiendavast toetusest või lühiajalise õpirändest.
Estra, igatahes, julgustab teisigi Erasmus+ võimalusi kasutama, sest omal nahal kogetu on ikka kõige hinnalisem. Ta on veendunud, et Erasmuse kogemusega inimene oskab ka edaspidises elus paremini kohaneda ja saab muutustega kergemini hakkama. „Koputa sellele uksele ja mine räägi koordinaatoriga!“