Hääletamisel osalenud 51st akadeemikust toetas Mart Saarma kandidatuuri 47. Valituks osutumiseks läks vaja 30 häält.
Mart Saarma tõi esile, et teaduste akadeemia tähtsaim ülesanne on hoida kõrgel Eesti teaduse lippu. „Eesti teadus on kõrgetasemeline paljudel aladel eriti alusuuringutes. Eesti teaduste akadeemia presidendina tahan veelgi tõsta Eesti teaduse kvaliteeti, pöörates rohkem tähelepanu innovatsioonile ning otseselt Eesti arenguga seotud uurimistöödele. Teiseks tahaksin luua sellise süsteemi, kus uusi teadustulemusi ja tehnoloogiaid tutvustatakse regulaarselt valitsusele ja riigikogule, aga ka Eesti rahvale, et kaasa aidata teaduspõhiste otsuste tegemisele,“ sõnas Mart Saarma.
Akadeemik Mart Saarma on Helsingi ülikooli biotehnoloogia instituudi teadusdirektor. Eesti teaduste akadeemia liikmeks valiti ta 1990. aastal molekulaarbioloogia alal. Tema uurimistöö peasuund on närvisüsteemi arengu ja närvirakkude surma mehhanismide uurimine ning neurodegeneratiivsete haiguste ravis närvikasvufaktorite kasutamise võimaluste uurimine. Ta on olnud või on praegu mitme riikliku ja rahvusvahelise institutsiooni teadusliku nõukogu liige või esimees ning mitmete ajakirjade toimetuskolleegiumide liige.
Lisaks on Mart Saarma Soome tehnikateaduste akadeemia ja Academia Europaea liige, Soome teaduste akadeemia ja Rootsi kuningliku akadeemia välisliige, Tallinna tehnikaülikooli nõukogu liige ja Tartu ülikooli audoktor.
Praeguse akadeemia presidendi Tarmo Soomere teine ametiaeg lõppeb 7. detsembril 2024. Eesti teaduste akadeemia seaduse järgi ei saa sama akadeemikut presidendiks valida järjestikku rohkem kui kaheks ametiajaks. Järgmise presidendi viieaastane ametiaeg algab 8. detsembril 2024.
Akadeemia osakonnad olid esitanud presidendikandidaatideks ka akadeemikud Jaak Järv ja Maris Laan. Üldkogu istungil rohkem kandidaate ei esitatud.
Lisaks autasustati tänasel üldkogul tänukirjadega üliõpilaste teadustööde komisjoni töös pikka aega osalenud akadeemikuid Marco Kirmi, Gennadi Vainikkot ja Agu Laiska ning täiendati akadeemia toimimise protseduure.